OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

5 znamení, že nejste tak chytří, jak jste si mysleli

VIPosobnosti.cz/Koktejl

Někdy si o sobě myslíme, že jsme až příliš chytří nebo „vysoko“, na nějakou činnost, nebo v komunikaci s ostatními, což nás zbytečně ve výsledku brzdí v rozvoji. Aniž si to uvědomujeme, sami sobě tím škodíme. Podívejte se na následujících pět bodů, podle kterých poznáme, že asi nebudeme zase tak dokonalí, jak jsme si mysleli.

1) Nejsme úspěšní

Opravdu chytří lidé nemrhají svou inteligencí, ale proměňují ji v pracovní a finanční úspěch, který se pak samozřejmě promítá do jejich osobního života. Chytří lidé totiž vymyslí způsob, jak vydělat dost peněz na to, aby mohli být co nejdříve samostatní. 

2) Debatujeme a hádáme se

Chytrý člověk neztrácí čas nekonečným debatováním a hádkami. Necítí potřebu někomu dokazovat, že má pravdu, i když ji samozřejmě má. A to ani v práci, ani doma, ani mezi přáteli. Šetří si tak energii na důležitější věci, které mají narozdíl od konfliktů nějaký smysl. Takže jestli se celkem často s někým o něčem dohadujete a plýtváte energií jen kvůli tomu, aby bylo po všem a prosadili jste si svůj názor, pravděpodobně moc chytří nebudete.

3) Nestíháme a stresujeme sebe i druhé

Máme většinu dne pocit, že čas ubíhá hrozně rychle, takže nikdy nemůžeme stihnout vše, co jsme si naplánovali, co nového nám během dne přišlo k řešení, ale i to, co chceme, nebo bezpodmínečně musíme. Někdy nám může vadit fakt, že jsou lidi, kteří zvládnou totéž, ale nestresují se u toho, a ještě jim odpoledne zbyde čas na koníčky, kamarády. Rozdíl je v odhadu, správném načasování, v rozlišení, co je důležité a co není, tedy v time managementu. Soustředit se na stres nám v konečné fázi neumožní kvalitní výsledek, bere volný čas, ale i energii a lidi kolem nás, neboť je také vystresujeme a oni se od nás odvrátí.

4) Moc slov místo naslouchání

Říká se, že to, o čem mluvíme, už známe, proto je dobré naslouchat, protože právě tehdy se můžeme dozvědět něco nového, zajímavého. A to i ve chvíli, kdy se nám informace může zdát v tu chvíli zbytečná. Ti, kteří jsou ve svém oboru úspěšní tohle nedělají, protože naslouchání je mnohem prospěšnější a více obohacující. Ti, co opravdu něco ví, nepotřebují být pořád slyšet a už vůbec nemají potřebu mluvit o sobě nebo o svých názorech. Důležité je také vyhnout se nevyžádaným radám a naslouchat lidem, kteří jsou pro nás přínosné. 

5) Četba versus média

Záliba ve čtení spojuje lidi s podobnými názory, myšlením a svědčí o inteligenci. Oproti tomu neustálé komentáře, debaty na sociálních sítí, sledování médií otupují naši mysl, přestáváme samostatně uvažovat, necháváme si podsunout „něčí zaručené“ a neověřené informace, které nedokážeme správně roztřídit. Čtením a následným rozebíráním tématu s přáteli si tříbíme svoje myšlenky, vlastní jazyk, pravopis a způsob vyjadřování, který je v poslední době stále…

6) Fámy a drby

Debaty o tom, co kdo s kým, proč a jak jsou stejně jako média a sociální sítě žrout času, který právě díky určité prázdnosti potřebujeme vyplnit. Neověřené informace se dají do nekonečna rozebírat a stavět do nebe. Daleko nejhorší jsou negativní informace, které vstřebáváme a plíživě tak oslabujeme svůj organizmus až do závažných nemocí. A je jedno, jestli od sousedky, nebo médií či sociálních sítí. Je to potrava, která nám škodí

 Zdroj: Centrum.cz

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna