OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

8 příznaků, jak poznáte, že si vás zaměstnavatel neváží. Na 13. a 14. plat také zapomeňte 

 VIPosobnosti.cz/Kariéra

Kariéra šéf

Foto:Profimedia.cz

Nejen společenským vystupováním dává šéf firmy najevo, do jaké míry si váží svých zaměstnanců. Nereagovat a nezvedat telefon je dnes součást spolupráce. Ředitelů, kteří dokáží projevit úctu je ale na českém trhu jak šafránu. Jaké jsou nejviditelnější prohřešky?

Etiketu, kdo komu podává ruku, kdo vchází do dveří či kdo koho zdraví by měl znát každý šéf jako slabikář. Úctu k sobě i podřízeným ale projevu také vhodným oblečením, doplňkami, nebo neverbální komunikací. V německých či rakouských firmách by si manageři to, co si dovolí ředitelé a manažeři firem nikdy nedovolili. Tuzemští šéfové hřeší na to, že zde probíhala krize, po práci je velká poptávka. Také si na většinu prací najímají externí firmy, se kterými můžou kdykoliv skončit.

Na 13. ( Weinachtsgeld) a 14. (Urlaubsgeld) plat a 5 týdnů dovolené také v Česku zapomeňte. V Německu a Rakousku je to u slušných a prestižnějších firem většinou samozřejmostí. Nebudují se tak dlouhodobé vztahy, které umožní spolupracovníky, zaměstnance dobře poznat.

Jak poznáte, že si vás české firmy a šéf neváží?

1. Šéf s vámi mluví z patra, tyká vám

2. Nikdy vám dopředu neřeknou, co budete v nejbližší době dělat

3. Při pracovním rozhovoru při nástupu do práce vám zatají důležité informace, které zjistíte až v průběhu

4. Pokud dostanete auto k výkonu svého povolání, předají vám ho špinavé, s odérem kouře

5. Protože mají najaté externí firmy, bez udání důvodů s vámi přestanou komunikovat. Nezvednou telefon, nereagují na sms a zprávy.

6. Pracovní doba se nedodržuje, přesčas je samozřejmostí. Pokud ne, můžete přijít o práci

7. Nechválí, nemotivují ani slovně ani finačně

8. Nerozloučí se s vámi osobně, pokud ano, ne vždy to dokáže s nadhledem a na úrovni

Určitě se najde mnoho dalších příkladů, jak dávají zaměstnavatelé najevo svoji povýšenost a moc. A tak se nemůže nejen vláda divit,že za prací do zahraničí odchází stále víc lidí, kteří jsou ochotni pracovat i za nižší mzdu než našinci, ale dostane se jim recipročně alespoň slušnějšího jednání.

Autor: Alena Hájková

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV