OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Arnošt Lustig: Miluju život a taky ženy

Autor: Alka Hájková, 24.5.2007, VIPosobnostil. eu

K srdci mu přirostla Praha, ač dlouhá léta strávil v zahraničí. Obdivuje T. G. Masaryka a chutná mu pivo.

Arnošt LustigDalší 4 fotografie v galerii
Arnošt Lustig - Ani tragické zkušenosti z dětství nevzaly Arnoštu Lustigovi humor, nadhled a laskavý pohled na lidi a na svět. | foto: David Port, MF DNES

Arnošt Lustig (80) si v dětství prošel tím nejhorším, koncentračním táborem. Jako zázrakem se mu podařilo uniknout smrti. I přes tyto hrůzné zážitky si uchoval ohromný humor, nadhled, laskavost, úctu a pokoru. Je vynikající spisovatel, vydalmnohoknih s tematikou holokaustu a druhé světové války.

Jeho knihy se více zabývají láskou, vztahy mezi lidmi než popisováním událostí samotných. V těchtodnechmu vychází reedice psychologické knihy Dita Saxová (1962), která se dočkala také filmové podoby. Novela pojednává o dívce, která se vrací z koncentráku a není v důsledku otřesných zážitků schopná žít normální život; kvůli nejistotě v poválečném světě nakonec odjíždí do Švýcarska a páchá sebevraždu.

Film

MUŽ A ŽENA

Klasický snímek francouzské kinematografie, psychologické drama Muž a žena z roku 1966 režiséra a scenáristy Clauda Lelouche. V hlavních rolích A. Aimée a J.-L. Trintignant.

Kniha

TURGENĚV

Povídky od I. S. Turgeněva, protože je to vynikající spisovatel, úžasný vypravěč, učitel učitelů. Nejmilejší knihou jsou mi Jarní vody. Vypráví o chlapovi, který miloval nevinnou dívku, již si chtěl vzít, ale potkal lehkou holku, do které se zbláznil a tím všechno zkazil.

Místo

PRAHA 

Místem, které mám na celém světě nejraději, je překrásné město Praha, kde jsem se narodil. Je pro mě jako milenka, která mi přináší trvalý orgazmus.

Člověk

T. G. MASARYK

Člověkem, kterého nejvíce ctím, je T. G. Masaryk. Větší úctu nemám ani ke Kristovi, ani k Mojžíšovi.

 


Bleskový dotazník

Kůň, nebo motorka? 
Kůň

Beatles, nebo Rolling Stones? 
Beatles

Pivo, nebo víno? 
Pivo

Angelina Jolie, nebo Meryl Streep? 
Meryl Streep

Salát, nebo steak? 
Kombinace 

 

Zdroj:http://ona.idnes.cz/arnost-lustig-miluju-zivot-a-taky-zeny-d9a-/spolecnost.aspx?c=A070716_133410_ona_ony_ves

Arnošt Lustig: Při večeři neplivejte a nečůrejte pod stůl

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna