OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bodypainting si vyzkoušel i princ Pavel Trávníček

2. července 2018

Galerie Louver hostila významného umělce, malíře Joe Muczka jr. Ten slavnostně odhalil nejen svá nová díla, ale také dívku, která stála pro bodypainting modelem herci Pavlu Trávníčkovi. 

Joe Muczka jr.

Výtvarník Joe Muczka jr. rád maluje nejen na plátno, ale také akty či přímo na tělo. Svá díla rozehraje pestrými barvami, které navozují pozitivní atmosféru. "Profesně se malování věnuji od roku 1996. Začal jsem přímo na ulicích v Německu," popisuje pro VIPosobnosti.cz svoje umělecké začátky Joe Muczka jr. Později se díky své pracovitosti a umu vypracoval na malíře evropského formátu v oblasti malířství, grafiky a designu.

Svoji vernisáž v Louvru na Národní třídě v Praze obohatil nejen novými obrazy, ale také bodypaintingem. Pro návštěvníky připravil také tombolu a čokoládové pohoštění. Výstavu zahájil umělcův manažer a bratr Mark Muczka. Průvodním slovem provedl moderátor Luboš Procházka, který zde mimo další díla představil také portrét skladatele Karla Svobody. "Tento obraz jsem namaloval k nedožitým 80. narozeninám skladatele Karla Svobody. V prosinci se bude konat v Karlínském divadle koncert, kde osobnosti populární hudby zavzpomínají na tohoto hudebního génia. Jsem rád, že právě můj obraz bude součástí této krásné vzpomínky", sdělil pro VIPosobnosti.cz malíř, který do díla vetknul i noty z písně Lady Carneval, kterou napsal pro Karla Gotta.

Obraz Joe Musczka jr./ Karel Svoboda

Mezi odhalenými obrazy během vernisáže byl nejen portrét císaře Karla IV, ale také hrad Karlštejn či orloj. O tom, že Joe Muczka patří mezi kreativní umělce svědčí i jeho malování přímo na tělo. Jaké to je, si na vernisíži vyzkoušel na dívce, která stála pro tuto příležitost modelem také host večera, herec Pavel Trávníček. Velmi mě to bavilo, rád bych s takovými modelkami odjel třeba až do Hamburku a maloval tam na ně," prozradil své plány princ z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Pavel Trávníček

O díla malíře Joa Muszka jr. je zájem nejen u nás, ale také v Německu a německy mluvících zemích. Přináší nejen abstrakci, ve kterém si může divák domýšlet podle vlastní fantazie, ale také portréty osobností, které nejen u nás zanechaly určitou stopu.

Autor: red/VIPosobnosti.cz

Foto: www.aurogenio.com/VIPosobnosti.cz