OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Celý život hledáme. Když ale nenacházíme, kde hledat odpovědi?

VIPosobnosti.cz/O umění vycházet s lidmi

Člověk má poznat všechno,co může. Remarque


Všichni jdeme svojí vlastní cestou životem a jeho poznávání záleží na míře naší touhy, víře, cílech, odvaze vidět za obzor všedních dnů.

Rozhodujeme si o něm sami a je jen na nás, jakou z cest se vydáme. Buďto zvolíme pohodlnější, ve které jsme odkázáni na každodenní stereotyp, anebo těžší, složitější cestu plnou hledání, poznávání podstaty, zákonitostí, smyslu a tajemství života.

Každý z nás je zodpovědný za svůj život, za veškeré dění v něm, a přesto, že v něm uděláme mnoho dobrého nechápeme, proč nám přináší různé nástrahy, problémy a překážky. Často to vnímáme jako nespravedlnost. Odpovědi hledáme v různých knihách, druhých lidech. Odpovědi ale nalezneme především v nás samotných. Ne vždy ale přichází hned, často až po dlouhé době, která nás měla něčemu naučit. Teprve poté nalezneme tu správnou odpověď.

A pokud jsme již alespoň částečně našli, co jsme hledali, našem myšlenky, činy dostávají pevný řád. Nastal čas zúročit časy, kdy jsme se učili věcem, kvůli kterým jste tady. Pro každého z nás je to něco jiného, neboť každý jsme originál, sám sebou a zkušenosti, pocity i vnímání nás, lidí okolo i celého světa jsou nepřenosné.

Přichází různé zkoušky, kterým jsme v životě vystaveny a pokud je zvládneme, zkoušku složíme, dostáváme se výš a dál, stejně jako ve škole. Od mateřské, přes vysokou školu až po tu nejvyšší - školu života.

Alena Hájková/VIPosobnosti.cz

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna