OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Citrón a zázvor nám pomůžou zhubnout a dobít energii

VIPosobnosti.cz/Relax

 

        Foto: Pixabay.com

Jaro a podzim. Období, kdy nám po zimně chybí sluníčko a dochází pomalu energie. Jak ji získat zpátky? Neuvěřitelné množství různých diet, léků nedokáží někdy takové zázraky jako citrón a zázvor.  Abychom dokázali zhubnout a být zdraví je ale zapotřebí také pozitivní mysl. A přitom stačí málo.

Brát léky pravidelně jsme se naučili, ale vypít ráno na lačný žaludek teplou vodu s citronem, už je někdy těžší. Proč teplou? Organismus si po ránu na teplou tekutinu zvyká lépe než na studenou. Vhodný je také čaj z čerstvě nastouhaného zázvoru. I do něj můžeme přidat citrón a med.

Pravidelné pití jedné sklenice citronů nám pomůže po ránu nejen nastartovat metabolismus, díky kterému zhubneme, ale dobije nám po ránu potřebnou energii. Citrusové plody nás ochráňují dlouhodobě před bacily a viry, protože jsou bohaté na vitamín C. Citrón umí i vyčistit pleť a provede kompletní detox našeho těla.

Zázvor má pálivou chuť, což je velmi důležité pro spalování tuků v organismu a následné hubnutí. Proto východní národy používají ve velkém množství různé pálivé přísady jako například chilli. Také my si můžeme jídlo dochuťit pálivým kořením v podobě chilli papriček. Po vypití zázvorového čaje se tělo zpotí, což je ten správný okamžik pro zhubnutí a vyplavení různých detoxů v těle. 

Tyto přírodní produkdy nemají na rozdíl od léků vedlejší účinky, jsou levné, snadno dostupné a nejzdravější. Zázvor i citron je důležité pít nejen v době nemoci, ale také když jsme zdraví. Jedna sklenka denně by měla být základem pro to, abychom se cítili celkové lépe .

Aby se nám podařilo zhubnout, docílit pozitivní energie a dobré fyzické kondice, je zapotřebí také správně myslet. V mozku si vytváříme všechny základy pro naše psychické a fyzické úspěchy i neuspěchy. Pokud ho dokážeme naprogramovat tak, abychom se dokázali mít rádi i s chybama, mysleli pozitivně, přijali sebe takový jací opravdu jsme a nebojovali sami se sebou, pak nás čeká ve spojení s citronovou šťávou a zázvorou limonádou či čajem dokonalý výsledek.

Autor: Jaroslav Třeštík

Doporučujeme