OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Co (ne)chceme, aby na nás prozradila řeč těla

VIPosobnosti.cz/Kariéra a etiketa

Řeč těla, co vše prozradí

Foto: Pixabay.com

Toto téma je na knihu. Proto vybíráme pár základních a nejvíce viditelných momentů řeči našeho těla, kterou můžeme vlastní vůlí korigovat tak, abychom v rozhovoru s druhými byli co nejúspěšnější a především nejpřirozenější.

Ať začnete rozhovor s kýmkoliv a na jékékoliv téma, platí, že lidé vědomě i podvědomě více vnímají neverbální komunikaci-řeč těla, tón jakým hovoříte, výšku hlasu, frekvenci slov. Důležitý je také oční kontakt, protože oči, pohled o nás řekne vše. Právě o tom je náš úspěch či prohra.

Platí vždy ale jedno zásadní pravidlo:

Pokud není naše řeč těla, mimika, pohled očí, gestikulace i postoj v souladu s tím, co říkáme, pak působíme nepřizozeně a nevěrohodně.

Náš postoj prozradí, jak velký máme zájem o rozhovor. Co naznačujeme druhému stojíme-li přímo tváří v tvář druhé osobě, nebo stojíme více bokem?

Důležité jsou také osobní zóny, ve kterých je zapotřebí hlídat si, abychom nebyli na druhém nalepeni nebo naopak nehalekali ze vzdálenosti 10 metrů.

Mimika a oči za nás řeknou vše

Pokud nemáte pokerface, pečlivě si hlídejte výrazy v obličeji, abyste nebyli příliš čitelní a neprozradili své pocity. Také naše gestikulace prozradí už na dálku, zda hovoříme klidně, vzrušeně nebo se hádáme. Ruce do kapes nepatří. Neslušně to působí především v rozhovoru mezi ženou a mužem, podřízeným a nadřízeným.

Hrou s vlasy, prstýnkem, řetízjkem, prsty nebo kapesníčkem v ruce můžeme upozornit na nesoustředěnost či nervozitu. Mezi mužem a ženou může jít ze strany ženy i o kokenost.

Autor: Alka Hájková

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV