OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Co (ne)chceme, aby na nás prozradila řeč těla

VIPosobnosti.cz/Společenské vystupování

Toto téma je na knihu. Proto vybíráme pár základních a nejvíce viditelných momentů řeči našeho těla, kterou můžeme vlastní vůlí korigovat tak, abychom v rozhovoru s druhými byli co nejúspěšnější a především nejpřirozenější.

Ať začnete rozhovor s kýmkoliv a na jékékoliv téma, platí, že lidé vědomě i podvědomě více vnímají neverbální komunikaci-řeč těla, tón jakým hovoříte, výšku hlasu, frekvenci slov. Důležitý je také oční kontakt, protože oči, pohled o nás řekne vše.

Platí vždy ale jedno zásadní pravidlo:

Pokud není naše řeč těla, mimika, pohled očí, gestikulace i postoj v souladu s tím, co říkáme, pak působíme nepřizozeně a nevěrohodně.

Náš postoj prozradí, jak velký máme zájem o rozhovor. Co naznačujeme druhému stojíme-li přímo tváří v tvář druhé osobě, nebo stojíme více bokem?

Důležité jsou také osobní zóny, ve kterých je zapotřebí hlídat si, abychom nebyli na druhém nalepeni nebo naopak nehalekali ze vzdálenosti 10 metrů.

Mimika a oči za nás řeknou vše

Pokud nemáte pokerface, pečlivě si hlídejte výrazy v obličeji, abyste nebyli příliš čitelní a neprozradili své pocity. Také naše gestikulace prozradí už na dálku, zda hovoříme klidně, vzrušeně nebo se hádáme. Ruce do kapes nepatří. Neslušně to působí především v rozhovoru mezi ženou a mužem, podřízeným a nadřízeným.

Hrou s vlasy, prstýnkem, řetízjkem, prsty nebo kapesníčkem v ruce můžeme upozornit na nesoustředěnost či nervozitu. Mezi mužem a ženou může jít ze strany ženy i o kokenost.

Zajímá vás víc? Podívejte se na kouzlouspechu.cz

Zdroj: red. VIPosobnosti

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna