OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Darujme k Vánocům úctu a lásku, vrátí se k nám

VIPosobnosti.cz/Relax

Foto: Pixabay.com

Přichází nejemotivnější část roku, Vánoce. Najděme si čas na své blízké, važme si těch, kteří s námi zůstali i v těch nejtěžších chvílích. Zastavme se u tradic, zamysleme se nad tím nejcennějším: Láskou a přátelstvím.

„Láska kterou obdarujeme druhého člověka má obdivuhodnou vlastnost: odrazem se neoslabuje, ale vrací se k nám košatější a zářivější“. Mahátma Gándhí.

Život nám přináší mnoho někdy až extrémních situací, které nejlépe odhalují povahy a charaktery druhých lidí. Nakonec ani my sami nevíme, jak v daný okamžik zareagujeme a zda dokážeme nalézt nejvhodnější řešení či cestu k němu.

Jsou chvíle, které musíme zvládnout sami, v jiných nás mohou podpořit přátelé a kamarádi. A právě tady vzájemnou hodnotu opravdového přátelství poznáme nejlépe. Přítel dokáže vypozorovat, kdy má přijít, nabídnout pomocnou ruku, ale také vycítí okamžik, kdy se má vzdálit a opět se vrátit. 

Přátelství může mít mnoho různých podob, ale vždy by mělo mít pevné základy a hlubší podstatu. Opravdové přátelství ani vztahy se nedají plánovat, je potřeba je ale ctít a pečovat o ně s respektem a láskou a především schopností dávat. Udržet dlouhodobě pevné přátelství je velmi náročné.

Buďme rádi za to, že nám druzí ukazují naše chyby, pomáhají najít cestu, směr, stojí při nás v časech hezkých i složitých. Darujme proto k Vánocům více lásky, než dárků. Věnujme druhým i sobě čas a s úctou a respektem zasedněme ke štědrovečernímu stolu. Važme si lásky, přátelství, není samozřejmost.

Autor:  Jan Čížek

 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV