OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Felix Slováček: Karla Gotta jsem poprvé slyšel zpívat v trolejbuse

14. července 2019/VIPosobnosti.cz/Rozhovory

Foto: František Jirásek

Muzikantovy začátky s Karlem Gottem se začaly psát v roce 1968, kdy Slováčka přivedl do kapely Jiří Štaidl. Ještě před tím ale hrál pod taktovkou Karla Vlacha. "Jsem milovník vína, a velmi rychle jsem pochopil, že je potřeba se zapojit i do tohoto radostného života. Gotta jsem poprvé slyšel ještě jako student konzervatoře, vypráví muzikant v rozhovoru pro VIP osobnosti TV.

Tehdejší doba umělcům dávala i potřebný klid na práci, říká Slováček: "Věděli jsme, kolik koncertů nás za měsíc čeká a nemuseli jsme na rozdíl od dneška lítat po dalších. Dnes muzikanti, zpěváci odehrají koncert a během večera ještě letí na další". Také to je důvod, proč není na zábavu po večerech už čas a klid. "Život je v současné době velmi náročný, všechno můžeme jen tehdy, pokud si na to seženeme peníze."Rok 1968, kdy přišel Felix Slováček do kapely Ladislava Štaidla byl pro mnoho lidí zlomovým obdobím. "Já byl tak zapálený do muziky, že mě vše, co se dělo okolo vůbec nezajímalo.

Dělal jsem si svoji muziku, měl jsem štěstí, úspěch. Rozhlas i televize točily programy,  mohl jsem vystoupit jako sólista. Klarinetista sklízel na pódiích velké úspěchy: "Ať už to bylo mimo republiku, nebo v Lucerně, snažil jsem se hrát tak, aby to lidi potěšilo, nadchlo."Karel Gott vždy dával na svých koncertech  svým muzikantům prostor pro sólová vystoupení. A byli to právě Felix Slováček a Rudolf Rokl, mistři ve svém oboru. "Karel si s Rudlou velmi rozuměl, i když oba měli rádi trochu jinou muziku. ale chápal Karla, že dělá v Německu muziku, která nám přináší krásný život, i popularitu "

Více v exkluzivním rozhovoru pro VIP osobnosti TV.

Vyrobila VIP osobnosti TV/VIPosobnosti.cz

Doporučujeme