OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karel Gott: Bál jsem se, že po Schubertovi budu druhý, kdo nazve své dílo Nedokončená

26. června 2018/VIPosobnosti.cz/Kultura

Karel Gott/Foto:Supraphon a.s.

Příjemnou atmosféru doprovázela upřímná slova Mistra Gotta. Své nové CD začal točit ještě před svojí nemocí, které ho zasáhla před třemi lety. "CD vznikalo za napínavých okolností. Už jsem nedoufal, že uvidí svět. Bál jsem se, že po Schubertovi budu druhý, kdo nazve své dílo Nedokončená.", řekl Mistr ke svému dílu, které musel podle svých slov v polovině přerušit. "Nedoufal jsem už v jeho pokračování, protože jsem měl myšlenky, které mne odvedly úplně jinam, tedy jestli nejsou už mé dny sečtené. Není bez zajímavosti, že právě Schubertovu skladu Nedokončená má zpěvák ve svém repertoáru.

Karel Gott nakonec svoji nemoc překonal a věří, že je již vyléčený." A tak jsem začal hledat v tak zvané pop-classic. Všechny písně jsou cover, jen jedna je původní, a tu pro mě napsal Marek Ztracený. Jmenuje se Ta pravá", dodává Slavík.

Marek Ztracený, Karel Gott/Foto: Fr. Jirásek

Jedna z oblíbených písní Karla Gotta se objevila na novém CD. Zpíval ji kdysi Karel Hála, kterého Gott velmi rád poslouchal. "Protože byl ve svých začátcích Mistr ale chudý a neměl na vstupné, oblíbenou písničku musel poslouchat pod oknem kavárny Vltava zvenčí", prozradil jeden z kmotrů CD, Miloš Skalka.

Křest proběhl v Malostranské besedě symbolicky, protože právě sem se Karel Gott po své těžké nemoci vrátil, aby tu za doprovodu pianisty Pavla Větrovce zazpíval v komorním aranžmá a prostředí. „Počítal jsem i s tím, že tady sebou seknu, ale tím, že tu bylo asi jen sto padesát lidí, tak by mi to určitě odpustili". Nakonec ale velký bojovník Mistr Karel Gott zazpíval letos na jaře po několika letech opět také v O2 aréně, za kterou jako vždy sklidil velký aplaus a obdiv.

Autor: Jan Čížek

Doporučujeme