OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Gottův dvorní pianista: Můj honorář činil 8 korun

4. listopad 2019/VIPosobnosti.cz/Společnost

Pianista Pavel Větrovec/Foto: Fr. Jirásek

Velkolepou oslavu svých sedmdesátých narozenin si užil v neděli v divadle U hasičů pianista Pavel Větrovec. Kapelníkovi Karla Gotta přišly pogratulovat a společně zavzpomínat známé osobnosti.

Pavel Větrovec se narodil 20. července 1949, narozeninový koncert pianistovi uspořádal šéf fotbalového klubu Amfora Petr Salava na podzim. A bylo opravdu co slavit. Větrovcova cesta do kapely Ladislava Štaidla byla dlouhá. Štafetu převzal jako nový šéf orchestru po roce 1989 a s Karlem Gottem spolupracoval až do poslední chvíle. Tedy zkoušky, která se konala den před letním festivalem Benátská.

Pogratulovat klavírnímu virtuozovi přišla celá plejáda zpěváků, mezi nimi Jan Smigmator, který navštěvoval hodiny svého profesora Pavla Větrovce na Státní konzervatoři, kde učil. S gratulací dorazil operní pěvec Zdeněk Plech a pěvkyně Edita Adlerová, dále Monika Absolonová, Dasha, Standa Hložek, Felix Slováček či Josef Laufer, který v tomto roce také oslavil své 80. narozeniny. Z důvodu nemoci se omluvil Ladislav Štaidl.

Nejen na pódiu, ale i později v zákulisí přijímal Pavel Větrovec gratulace i dárky. Nechyběl mezi nimi ani obraz nebo narozeninové dorty či parfém. Oslavenec zavzpomínal také na své začátky i honorář, který tehdy činil pouhých 8,- korun. Po letech si samozřejmě polepšil, přesto Pavel Větrovec zůstal skromným a pokorným člověkem i muzikantem.

Jaké další koncerty přichystala agentura Amfora, se můžete podívat zde: https://youtu.be/_D7difjVxd0

Foto: Fr. Jirásek

Text: Alena Hájkková/ Výroba: VIPosobnosti.cz

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV