OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hádejte se jen když jste za svoji práci zodpovědní

VIPosobnosti.cz/O umění vycházet s lidmi

Hádka

Špatná organizace, delegování, nebo nepřesné zadání úkolu  šéfa, či zadavatele úkolu může vést k tomu, že několik lidí ve firmě pracuje na stejné věci bez toho, aniž by se jasně domluvily kompetence, jakou práci bude kdo přesně vykonávat a hranice, kde končí, resp. začíná zodpovědnost jednotlivce za vykonanou práci. Jasná by měla být i finanční odměna.

V současné době si firmy často proto, aby ušetřily, najímají externí agentury, které mají vypracovat a uvést do praxe zadaný úkol.

Není nic horšího,  než když zadavatel požaduje tentýž úkol od více firem, aniž by se předem domluvila jasná pravidla hry. A i když si  stanoví obsah práce, často nastává čas, kdy obě agentury mezi sebou soupeří, kdy se každá z firem bude chtít "ukázat", že je lepší, kvalitnější než ta druhá. Díky tomu vznikne chaos, protož si mezi sebou tyto agentury přestanou předávat důležité informace, které si nechávají jako esa v rukávu pro svého zadavatele. Každá z nich se potom snaží připisovat úspěchy za své.

Může se stát i to, že obě agentury telefonují, mailují stejným lidem, do stejných firem, což je nejen neprofesiánální, ale také nedůvěryhodné. Ve výsledku si potom každá firma hájí co vše zařídila, zorganizovala a tvrdí, že ona má právo na vyšší finanční odměnu a následně další spolupráci.

Firmy, které osloví pro spolupráci více agentur najednou a nechají je všechny zadanou práci zreslizovat bývají zmatené, neví přesně na koho se mají obrátit a kdo je za výsledek opravdu zodpověný. Tento problém nemusí nastat jen mezi externími firmami, agenturami, ale také zaměstnanci, jednotlivci v jedné firmě.

Pokud se vše podaří, se vše podaří a pak se obě agentury předhání, která má větší zásluhy nebo naopak se zadaný úkol splnit nepodaří a obě strany shazují chyby na sebe vzájemně.

Pokud  se tak stane, zodpovědnost nese ten, kdo práci více agenturám zadal, protože nebyl schopen dopředu jasně stanovit podmínky. Pro další strany by toto mělo být ponaučením, aby si příště jasně a předem stanovily zda a za jakých podmínek na další spolupráci přistoupí.

Zajímá vás víc? Podívejte se na kouzlouspechu.cz

 Autor: Jak/VIposobnosti.cz

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna