OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Helena Vondráčková CD Best of the Best v sobě skrývá pamětní medaili

13.8.2014, VIPosobnosti.cz

best of the best 2cd_helena vondrackova

Mezinárodně nejúspěšnější česká zpěvačka Helena Vondráčková populární hudby slaví neuvěřitelných pět desetiletí na scéně! V září tomu bude 50 let od vydání první písně a zároveň velkého hitu Červená řeka, který odstartoval oslnivou kariéru české pop hvězdy. Vydavatelství Supraphon připravilo k tomuto jubileu 2CD Best Of The Best, které mapuje všechny hudební etapy této špičkové zpěvačky. K tomuto významnému jubileu se razí pamětní medaile s portrétem zpěvačky a v limitované sérii budou vloženy do tohoto CD.

27. dubna v roce 1964 vyhrála finále soutěže „Hledáme nové talenty se skladbouGeorge Gershwina Ten, koho ráda mám (The Man I Love). Tento večer byl pro Helenu Vondráčkovou přelomový, a to nejen díky vítězství, ale hlavně okamžitým nabídkám k natáčení pro Československý rozhlas a Československou televizi a také k angažmá do několika divadel.

V září 1964 vyšla u Supraphonu vůbec první písnička Červená řeka. Americká lidová píseň (téměř pěti minutová) s českým textem Ivo Fischera s doprovodem Tanečního orchestru Československého rozhlasu se stala okamžitě obrovským hitem, který se zpívá i u táboráků a Helena dodnes zpívá na svých koncertech. Tato píseň, vydaná Supraphonem, odstartovala hvězdnou doteď trvající kariéru.

K tomuto jubileu vydává Supraphon 2CD Best Of The Best, kolekci největších hitů od roku 1964 až po současnost. Celkem 41 písní v originálních verzích přináší všechny nejoblíbenější nahrávkyHeleny Vondráčkové. Fanoušci zde najdou poprvé kompletní původní verzi písně „Sladké mámení“ i s filmovou slokou, která nikdy nevyšla, několik duetů a také Časy se mění v podání Golden Kids. Dvojalbum završí nová píseň Oheň lásky, kterou bude Helena Vondráčková natáčet na konci srpna.

http://ceskamincovna.cz/pametni-medaile-helena-vondrackova-1523-p/

Česká mincovna společně se Společenskou agenturou VIP osobnosti Heleně Vondráčkové k tomuto významnému jubileu připravila pamětní medaile, které se budou razit v Jablonci n/Nicou v České minovně.  V září tohoto roku se začne také prodávat také v limitované edici společně s tímto 2CD.

Zdroj: supraphon.cz

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna