OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Helena Vondráčková rozezpívala a rozbubnovala Karlštejn

18. června 2018

Tradiční narozeninová oslava zpěvačky Heleny Vondráčkové se opět po roce uskutečnila na nejkrásnějším hradě, Karlštejn. Nádvořím se nesly největší hity, které si pro své příznivce připravila nejen Vondráčková, ale také její host, muzikálový zpěvák Marián Vojtko.

Publikum svoji Helenku již netrpělivě vyhlíželo. Zpěvačka ho hned na začátku přivítala slovy. „Jsem ráda, že jste tady s námi. Tyto nádherné prostory hradu se na dva roky uzavřou, pojďme si tedy dnešní večer užít“, řekla  v úvodu koncertu Vondráčková a poté už rozezpívala, roztančila a dokonce i rozbubnovala nádvoří Karlštejna.

Letos uplyne 80. let od narození našeho největšího hitmakera Karla Svobody, který právě pro muzikál Noc na Karlštějně napsal muziku. Helena Vondráčková tak vzdala hold nejen svému letitému kamarádovi, na kterého zavzpomínala nejen slovy, ale také písní Lásko má já stůňu. Poté následoval jeden hit za druhým. Největší aplaus na konci první poloviny koncertu sklidila za své sólo na bubny bonga s písní Archimédes, kterou si přivezla ze své první zahraniční cesty na festivalu Zlatý kohout v Rio de Janieru, kde byla tehdy společně s Karlem Svobodou.

Druhou část věnovala zpěvačka opět nádherným písním Dvě malá křídla tu nejsou, Vodopád, Nebudeme sedět doma nebo Dlouhá noc, kterou napsal skladatel Michal David a stala se velkým hitem. Během koncertu Helena Vondráčková také vtipkovala, povídala si se svým publikem i kamarádem, moderátorem Karlem Šípem, který si přišel zpěvačku poslechnout se svojí rodinou.

Na pódium přišel s krásným dárkem zpěvák Marián Vojtko. Své kolegyni z muzikálu Muž se železnou maskou věnoval náramek. Společně si z tohoto muzikálu zazpívali duet. Poté také Vojtko zavzpomínal na Karla Svobodu a zazpíval za velkého potlesku part z muzikálu Drácula. “Hit Karla Svobody Stín katedrál měla původně ve svém repertoáru Helena Vondráčková s Václavem Neckářem a posléze jej zpívala i s Petrem Mukem. A teď vám ho zazpívám“, řekl Vojtko. Nádvořím hradu se tak opět nesl potlesk nejen pro zpěváky za úžasnou, až rodinnou atmosféru, ale i jako poděkování Karlu Svobodovi.

Závěr koncertu patřil nejen zástupu gratulantů, kteří přicházeli se zajímavými dary, ale i překrásnými kyticemi, ale také první písni Heleny Vondráčkové Červená řeka. Není bez zajímavosti, že tuto píseň nazpívala Vondráčková v roce 1964 na začátku své úspěšné kariéry. Zpěvačku během koncertu doprovázela kapela Charlie Band.

Setkání na Karlštejně završila oslavenkyně Helena Vondráčková autogramiádou, kde se svým fanouškům podepisovala téměř celou Dlouhou noc. Koncert si fanoušci velmi pochvalovali. Odehrál se v krásné atmosféře nejen díky naší stálici pop music, ale také perfektní organizaci týmu pořádají Agentury MM Praha, jejímž jednatelem je zpěvaččin manžel Martin Michal.

Čtete také: Královna popu Helena Vondráčková vyráží na obří turné

Alena Hájková/VIPosobnosti.cz

Foto: František Jirásek