OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Helenu Vondráčkovou čeká letos Průběžná koncertní party

VIPosobnosti.cz/Rozhovory

Naše nejúspěšnější zpěvačka, legenda pop music Helena Vondráčková slaví příští rok neuvěřitelných sedmdesát let. Pro VIPosobnosti.cz prozradila, že ji čeká spousta zajímavých koncertů, které vyvrcholí v lednu 2018 v O2 aréně. 

Foto: Helena Vondráčková

Paní Vondráčková, váš příští rok bude narozeninový a pracovně velmi nabitý. Jak jej společně s fanoušky oslavíte?

Teď připravuji desku, která vyjde i ve vinylové podobě, a to 3. února. Album moderních šansonových písní bude více zamyšlené, a to jak textově, tak hudebně. Vzniká ve spolupráci s básníkem, textařem a skladatelem Jiřím Dvořákem, který tvořil také pro Petra Muka, Ondrou Soukupem či Ondrou Brzobohatým. Také vystoupím na různých plesech. V dubnu mě čeká narozeninový koncert v Brně v Boby centru. Příští rok toho bude opravdu hodně.

Na koncert v Brně, který bude natáčet Česká televize jste oslovila mezi jinými Leonu Machálkovou, Ewu Farnou i Karla Gotta, se kterým vás pojí nejen obrovský úspěch v Carnegie Hall, ale také krásné duety. Zazpíváte si je ?

Ráda, já ale nechci předjímat, samozřejmě, že pokud bude Karel moct a jeho zdravotní stav to dovolí, budu moc ráda, když si spolu opět zazpíváme na jednom pódiu.

Jeden koncert se bude konat ale přímo v den vašich narozenin, 24. června, a to na Karlštejně.  Vás k tomuto hradu vážou přímo osudové vzpomínky. Které to jsou?

Ke Karlštejnu mám krásný vztah nejen kvůli slavnému filmu Noc na Karlštejně, kde zpívám nádhernou píseň skladatele Karla Svobody, Lásko má já stůňu, ale také proto, že jsem se více než před třinácti lety v těchto nádherných prostorách vdávala. A tak se na toto místo stále nostalgicky velmi ráda opět vracím. Tento koncert bude  realizován ve spolupráci TV Óčko.

Na podzim příštího roku budu vystupovat se světově známým a uznávaným  hudebním souborem na Slovensku, s Alexandrovci. Prosinci příštího roku plánujeme můj narozeninový koncert v pražské O2 aréně, kde jsem ještě sama nevystupovala. Je to velký prostor a samozřejmě velká výzva.


13.4. Brno Boby centrum
24.6. Karlštejn
21 a 22.10.Bratislava Ondreje Nepeli
Prosinec 02

 Alena Hájková

Foto: VIPosobnosti.cz