OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hledáte harmonii? Vylaďte si interiér ve stylu feng shui

VIPosobnosti.cz/Relax

Harmonie bydlení

Foto: Pinterest.com

Umění životního Štěstí

Bydlet v souladu s přírodou a podpořit v domácnosti proudění energie, to dnes patří mezi trendy moderního bydlení. Vybavení interiéru je občas třeba trochu přizpůsobit, aby byly naplněny alespoň hlavní principy staročínského umění feng shui. Velmi často se stává, že si lidé pletou feng shui s určitými zástupnými prvky, kterými pak vybaví svůj domov a myslí si, že už podle tohoto učení bydlí. Jak se takovým chybám vyhnout?

Vybavit si domov podle feng shui je trochu věda a trochu umění. Musíte zohlednit spoustu faktorů.  Světové strany, uspořádaní prostor, vlastní zaměření, znamení zvěrokruhu, preference jednotlivých členů domácnosti, barvy, prvky a tak dále. Kupte si knihu o feng shui nebo si zkuste základy nastudovat na internetu. Není to nijak složité. Pokud narazíte na skutečný oříšek, můžete se poradit s odborníky. Specializované firmy vám jistě vyjdou vstříc.

Co není feng shui?
Feng shui nejsou vyhlazené oblázky postavené na sebe nebo obrazy s bambusem či rákosím. Ačkoliv bývají často na regálech obchodů označeny jako feng shui obrazy nebo zenové obrazy, nemají s touto naukou nic společného. Tím, že si pořídíte takový obraz do bytu, svůj interiér rozhodně nezharmonizujete, ani díky němu nenaplníte zásady feng shui. Feng shui je totiž o harmonickém uspořádání prostoru. Je to nauka, která zohledňnuje spoustu faktorů.

Navíc tyto bytové doplňky s označením zen nebo feng shui často mohou působit zcela opačně, než potřebujete. Jednoduchým příkladem je umístění takového feng shui obrazu s oblázky do ložnice. Pokud chcete ve své ložnici podpořit harmonické prostředí a vášeň ve vztahu, měli byste naopak zvolit spíše dynamičtější obraz s výraznou červenou barvou nebo jemně doladit doplňky třeba dvěma červenými svícny, přehozem či polštáři ohnivé barvy. Obraz kamenů rozproudění energie ve vaší ložnici rozhodně neprospívá a nebude se vám kvůli němu ani dobře spát. Na druhou stranou, ohnivých doplňků by zase nemělo být příliš. Kdo by taky chtěl spát v rudém budoiru?

 
Barvy, doplňky, obrazy
Podle feng shui hraje hlavní roli celkové uspořádání prostoru. Například byste nikdy neměli sedět zády ke dveřím. Pokud chcete podpořit rodinné vztahy, měli byste mít v obýváku kromě dostatečně velkého gauče a televize také krb. V místnostech, jako je například koupelna, je dobré vyrovnat převládající kovové a vodní prvky prvky dřevěnými nebo zemitými. Výborně vám v tomto ohledu mohou posloužit živé květiny nebo například obrazy s přírodními zelenými motivy.
Ne vždy se samozřejmě dá přestavět nábytek a prostor tak, aby zcela vyhovoval zásadám feng shui. Nevadí. V tomto ohledu vám výrazně pomohou různé drobnosti jako jsou fotografie, obrazy, lampy a další bytové doplňky. Vždy je však třeba uvažovat o tom, čeho jimi chcete dosáhnout. Pokud máte zájem rozproudit energii ve vaší pracovně, aby se vám dobře pracovalo, je dobré umístit si do ní obrazy s tématem proudící vody nebo zeleně. Pomohou vám k větší kreativitě a soustředění. Chcete-li naopak uklidnit emoce a celkovou energii v prostoru, vyberte si zimní motivy a bílé doplňky. Teplo domova zase dokonale podpoří podzimní zlaté listí a žluté doplňky.

Zdroj: Horoskopy.cz

Doporučujeme