OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karel Gott byl hostem koncertu Pocta Paganinimu

 12. června 2015/ VIPosobnosti.cz/Společnost

 

doc. MUDr. Jan Měšťák a Karel Gott/Foto: Milan Ležák

Virtuóz Pavel Šporcl opět dokázal, že patří ke světové špičce. V zaplněné Španělské synagoze zazněla v jeho podání Bachova a Paganinniho díla. Publikum, ve kterém v první řadě seděl i zpěvák Karel Gott, houslitu odměnilo dlouhým potleskem. Svého manžela přišla podpořit i manželka Bára Šporclová.

Ojedninělý komorní koncert, který představil opravdovou krásu trochu jinak, zahájil úvodním slovem plastický chirurg Jan Měšťák. "Nezapomínejme na krásná a milá slova, pohlazení, která jsou především pro ženy velmi důležitá. Věřte, ženy znám velmi dobře a vím, co je pro ně koření života", řekl doc. Měšťák "Jsem rád, že zde mohu stát a být součástí koncertu Mistra Pavla Šporcla, který nám krásu z hudby přináší", řekl doc. Měšťák, který tímto pozval houslitu na pódium.

Pavel Šporcl zahájil koncert skladbami J.S.Bacha, které v těchto dnech natáčí na CD v nahrávacím studiu. "Nejsou to úplně lehké skladby na poslech, ale jsou zajímavé a mají mnoho různých rozměrů", řekl ke skladbám Bacha. Druhou půlku koncertu věnoval italskému houslovému virtuózovi a skladateli N. Paganninimu. "Tento Ital hrál na housle od 5 let a cvičil denně až 12 hodin. Mně stačilo v jeho věku 5 min. Asi to na rozdíl ode mne potřeboval", řekl s nadsázkou Šporcl. Během koncertu houslista Pavel Šporcl připomněl zajímavé okamžiky ze života Paganniniho, předvedl nejen technicky, ale i poslechově úžasnou hru na housle, za kterou byl v závěru koncertu odměněn dlouhým standing ovations.

Foto: Milan Ležák

Po koncertu přišel osobně Pavlu Šporclovi vyseknou velkou poklonu i Mistr Karel Gott, který už během koncertu obdivoval jednotlivé houslové party. Nejvíce se mu líbily skladby v tempu allegra. "Moc se mi to líbilo, Pavel je výborný houslista, celý koncert odehrál sám a do těchto prostor se tóny houslí velmi hodí", pochválil koncert i atmosféru v synagoze Karel Gott.

Tento komorní koncert Pocta Paganninimu pro posluchače připravila agentura VIP osobnosti

Na koncertě se podílela Česká mincovna a klinika ESTHÉ, děkujeme.

Autor: Petra Malá

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV