OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak se nejlépe zklidnit a zahodit vztek

VIPosobnosti.cz/Relax

Foto: Pixabay.com

Potřebujete načerpat pozitivní energii? Chcete být zdraví po celý rok? Čínská medicína má zaručené rady co udělat, abyste své zdraví nejenom posílili, ale i udrželi pro další období roku. 

Podle tradiční čínské medicíny vládne jaru prvek dřevo, který úzce souvisí s játry a žlučníkem. S dřevěnou energií je spojena emoce vzteku, kyselá chuť a vítr, který je zvláště pro jarní období nebezpečný a patogenicky škodlivý. Proto jsou na jaře četná nachlazení z ofouknutí, záněty spojivek, záněty středního ucha, silné bolesti hlavy přerůstající v migrény ve spánkové oblasti, dále senné rýmy, alergie a astmata, která sice souvisí s pyly v ovzduší, ale z hlediska čínské medicíny jde především o oslabení přirozené obranyschopnosti těla a napadení větrem.

Podřízeným orgánem dřevěných jater je žlučník. Játra řídí šlachy a velké klouby, jejich stav se ukazuje v očích nebo na nehtech. Stačí si vzpomenout na charakteristické zažloutnutí bělma u pacientů nemocných žloutenkou. I drobné skvrnky a žilky na očích mohou dlouho dopředu indikovat vážná onemocnění žlučníku a jater.

Zdraví vašich jater však může být ohroženo i zevnitř, takzvaným vnitřním větrem. Jedná se o patologii, kterou může vyvolat nerovnováha mezi orgány, nebo silné emoce vzteku a hněvu, ať už jsou potlačované nebo ne. Mezi časté duševní problémy způsobené nerovnováhou energie jater patří deprese a nespavost. Vnitřní vítr může vyvolávat také závratě, zatmívání před očima a hučení v uších.

Mezi další známé patologie způsobené nesprávnou funkcí tohoto orgánu patří potíže s ohýbáním končetin, svalové křeče, dřevěnění končetin. Játra mají rovněž vliv na suchost kůže a některé kožní problémy, spolu s plícemi zodpovídají za sílu a kvalitu nehtů a vlasů. Žlučník může nést pro změnu zodpovědnost za časté opakující se gynekologické problémy u žen, svědění, výtoky a pocit diskomfortu v intimní oblasti.

Abychom se přizpůsobili podzimnímu období, které je velmi vhodné pro detoxikaci organismu, měli bychom dodržovat několik následujících opatření: Nepít kávu, alkohol, nejíst ostrá jídla, dostatečně odpočívat a spát. Pro pročištění jater je dobré každý den žvýkat rozemletá semena ostropestřce, který má výrazné regenerační účinky nejen u vážně nemocných s jaterními chorobami.

Pokud máme podezření na žlučníkové kameny, nebo trpíme častými bolestmi žlučníku zejména po jídle, můžeme aplikovat i následující léčbu z lékárny našich předků. Stačí si každý den na lačno vzít polévkovou lžíci za studena lisovaného olivového oleje s pár kapkami citronu. Zhruba po třech až čtyřech týdnech bychom se tak měli úplně zbavit písku a žlučníkových kamenů a celkově si pročistit organismus. Dieta, ze které v jarním období vyškrtneme těžká smažená a tučná jídla a místo nich zařadíme sezónní zeleninu v čerstvém i dušeném stavu, může našemu zdraví rovněž velmi prospět.

Pomoci nám můžou například nejen různé kompozice květin minerálů a svíček, ale také přírodní léky.

Zdroj: cinskehoroskopy.cz

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV