OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Příštím rokem nás bude provázet číslo 3. Co to podle Stanley Bradleyho bude pro Česko znamenat?

8. listopad 2018

Známý a zkušený věštec Stanley Bradley předpovídá na rok 2019 opět další ekonomickou krizi. Důležitou rolí je podle uznávaného spisovatele i opravdová pokora a rovnováha. Magazín VIPosobnosti.cz vám přináší velmi zajímavý pohled například i na to, co příští rok přinese nám osobně. Zajíci, pozor!

Věštec Stanley Bradley

Rok 2019 je numerologicky v čísle 12 (2+0+1+9) = 3. Co vše nám toto číslo přinese?

To znamená „Mentální energie, Obratný talent, Tarotová karta Mág“. Další výrazy v Trotu jsou Kejklíř, Čaroděj, Učitel, Šarlatán, Merkur, Merlin, Obchodník, Peníze, Sex, Síla, Vůle, Intriky, Korupce, Vykladač tarotu. Může být i falešný léčitel, šarlatán, manipulátor, diplomat, manažer, podvodník zneužívající svůj talent. Někdy se může uchýlit k manipulaci. Mnoho lidí k němu může být přitahováno magickou silou i když víme, že za jeho triky skrývá jen jeho zručnost a přesto cosi v nás očekává zázrak. Neboť hluboko v nás stále žijeme ve světě skutečných záhad ve světě, který funguje mimo prostor a čas.V astrologii charakterizuje tuto kartu Býk, Slunce. Klíčová hesla jsou Práce s energií, manipulace, tvůrčí schopnost, talent, akce.

Tak toto vše můžeme očekávat v roce 2019 a je na každém, do jaké míry si „podporu“ numerologie či Tarotu připustíme, či využijeme (zneužijeme) ke svému prospěchu.

Pro Česko mi v runové magii na rok 2019 vyšla karta Fehu, je první runou a představuje kosmickou, tvořivou energii pohybu a formování.

Symbolizuje zrození idee na prahu manifestace hmoty. To můžeme připodobnit stému výročí vzniku ČR a přát nové vládě, aby se podle předpokladu tohoto výkladu uspěla. Jsem přesvědčen, že proto nevyhrály ve volbách tradiční strany a jsou na ústupu, jejich úkol skončil a nebyly schopny nabídnout nic nového.

Runa současně upozorňuje na nebezpečnou stránku praživlů oheň a voda, které jsou ve své podstatě téměř nekontrolovatelné. Můžeme se setkat jak s jejich tvořivou, tak i ničivou stránkou.

Soutěž: https://www.viposobnosti.cz/inpage/vanocni-darek-magicke-vykladaci-karty-stanlyho-bradlyho/

Karta upozorňuje na skutečnost, že každá věc má dvě stránky, dvě tváře (levá a pravá!) a je obzvláště zřetelná z popisu vlastností léčivé byliny, která je přiřazena k runě Fehu. Je to kopřiva. Každý měl jistě tu možnost se seznámit s jejími „ohnivě“ pálivými účinky, současně s jejími léčivými vlastnostmi.

Síla a moc runy je symbolizována hovězím stádem, které žene ven z ohně. Hovězí stádo mělo pro naše předky vysokou hodnotu. Ztělesňovalo plodnost, vyjadřovalo hodnotu majetku. Bohatství jednotlivce bylo určováno počtem kusů dobytka.

Fehu je pohyblivou silou ve smyslu energie a tak se dostává do přímé souvislosti s penězi. Jedni je mají, druzí ne.  Bez ohledu na to, jaký je náš vztah k penězům, vytváří ať chceme či ne, jeden z nevyhnutelných předpokladů kvality života. Kdo znehodnocuje a zpochybňuje důležitost peněz, bude dříve či později konfrontován s důsledky svých postojů. Hoden se jich stává ten, kdo s nimi zachází pečlivě, s rozvahou, nechává je plynout a nedělá z nich jediný obsah  či cíl svého života.

Pomůže nám pokora

Runová karta Fehu sděluje, že pokud budeme pokorní a nebudeme způsobovat nerovnováhu (závist, zloba, nenávist, závislost, netolerance, nechovat se jako stádo, nenechat se ovlivňovat, mít svůj názor, ….), můžeme své plány a předsevzetí nejenom v roce 019 naplnit. Runa Fehu nás bude nejenom podporovat, ale nabádá ke sledování dění okolo nás ale i přizpůsobování se novým situacím a změnám, které mohou a budou nastávat. Runa nás povzbuzuje, abychom se nevzdávali a přidali na úsilí a vytrvalosti, kterých bude třeba k dosažení našich cílů.  Runa sděluje, že pokud budeme poctiví, věrni svým zásadám, zdravě tvrdohlaví, podaří se nám překonat všechny překážky a problémy, které nás nejenom příští rok čekají. Příští rok bude obzvláště platit, že nic nebude zadarmo a bez adekvátního úsilí. Vytrvalost a stálost bude vystavena zkouškám a kdo bude „zdravě, velkoryse a čestně bojovat“, dosáhne svého cíle a bude mít možnost se „ukotvit v hmotném těle“.

V taoistické astrologii od 5.2.2019 začíná rok Kance (Prasete v čínské astrologii), což je znamení, které je citlivé, mnoho z lidí zrozených ve znamení Kance mají umělecký talent, upřednostňují rodinu. Taoistické znamení Kance je typu jin (ženské znamení), proto se autoři anglického originálu knihy „Taoistické astrologie“ c originálu pro toto znamení užívat ženský rod a užívají pro toto znamení název „Bachyně“.

Kanec je inteligentní, smyslný, požitkářský. V Japonsku i Číně je Kanec spojován  s Měsícem (proto zrozenci v roce Kance mají velké věštecké schopnosti a dobrou intuici) a současně symbolizuje odvahu bojovníka. Proto rok Kance (2019) bude časem dopřávání si požitků, zábavy, ale bohužel, i šarvátek, soupeření a „bojů“. Lidí by k sobě měli být spíše laskaví, hledajíce vzájemné pochopení, než soupeření. Proto je dobré nezapomenout na „hlídání účtů“, protože můžete utratit více, než vyděláte. Jinak v příštím roce 2020 (Rok Krysy), až sundáte růžové brýle užívání si dobrého jídla, oblékání a lehkosti bytí z roku 2019, můžete čelit tvrdé realitě. 

Co předpovídá veštec v ekonomice?  Pozor nejen na zdravotní a duševní stavy!

V roce 2019 předpokládám stagnaci kvůli více negativním vlivům, jako politická situace nejenom v Evropě, ale i vztahy USA-Čína a s tím spojená obchodní „válka“. Přijdou nejhorší povětrnostní vlivy za uplynulé období, cca 20 let zpět. Přehřívá se ekonomika a je jasné, že vzestup ekonomiky nepůjde udržet vzhledem ke vzrůstajícím platům, nedostatku pracovních sil a zvyšujícím se úrokům u bank.    

Ilustrační obrázek

Proto předpokládám nejprve zastavení ekonomiky, konec roku 018 a začátek roku 2019 a posléze dojde k jejímu poklesu. S tím by mohla souviset i krize ve stavebnictví a nemovitostech. Tento pokles by mohl potrvat až tři roky.

Na rok 2019 věštím největší katastrofy a finanční krizi podobnou roku 2008. S tím bude souviset zdravotní stav mnoha lidí a už nyní mnoho lidí nezvládá „rychlý tep doby“ a je jasné, že bude větší zátěž na psychiku lidí. Proto bude přibývat lidí duševně nemocných, s tím bude spojeno mnoho havárií zaviněných jak lidmi, tak povětrnostnímu vlivy. Hrozí, že hypotéky nebudou někteří lidé zvládat splácet. S tím bude spojena větší nabídka nemovitostí, které budou prodávat banky a protože banky dávaly až 100% hypoték na byty, které tuto cenu neměly, budou je muset prodávat levněji. To proto, že už není možné vzít hypotéku na 100% ceny nemovitosti a tím ubyde o 30 % zájemců. Ceny nemovitostí byly nadhodnocené a banky budou prodělávat, protože už neprodají nemovitost za původní nadhodnocenou cenu + úrok, který dlužník nesplatí.

Praktický příklad: Byt cihlový, v os. vl. v Praze 6, 2+1 65 m2, koupený v 7/018 za 5 mil. Kč. Původní majitel chtěl 6 mil Kč. Protože nestačil splácet (a hrozilo, že o byt přijde), a navíc se stoupající ceny nemovitostí v létě 2018 „zastavily“, prodal i za 5 mil. (podle přísloví, kdo rychle dává, dvakrát dává).  Pokud by někdo koupil byt za 5 mil na hypotéku, tak bance bude dlužit 5 mil + úrok. A o nemluvím o potenciálním kupci výše uvedeného bytu za původně nabízenou cenu 6 mil. Kč. Pokud kupující zkrachuje, např. už koncem roku 2019, banka může výše uvedený byt prodat maximálně za 4,5 mil. Kč (což mi prodávající přiznal ve finále, že to byl odhad banky na cenu bytu už v 7(018!). Z tohoto vyplývá, že banka přijde o 500.000 Kč + úrok! A to bude ztráta banky jen na jednom bytě.

Další příklad: Znám člověka, který koupil dům na vesnici za „odhad banky“, 2,5 milionu. Přišel o práci, rozvedl se a přestal splácet. Banka dům začala prodávat v exekuci a první cena byla 3 mil Kč (původní cena + úrok), ve čtvrté exekuci dům nikdo nekoupil ani za 1 mil. Kč!.

Neznám ceny nemovitostí na Slovensku, ale nemyslím, že bude velký rozdíl v cenách, naopak. Podle mé věštby jsou ceny nemovitostí na Slovensku ještě více „nafouklé“ (cca o 25 %), než v Česku (o cca 15 %).

Podle mé věštby se ceny nemovitostí srovnají na reálné ceny do tří let. Proto má rada pro zájemce o nemovitost zní: Kdo chce pozemek, kupte co nejdříve, kdo chce byt či dům, počkejte klidně rok i více.

Nezaměstnanost nejen v číslech:

V roce 2017 byla cca 3%, což je asi 280.000 lidí bez práce. Protože bylo volných cca 200.000 míst bylo vidět, že nepracovali jen lidé štítící se práce. Na rok 2018 jsem předpokládal 2,4% a volných míst cca 240.000, což se patrně vyplnilo.

Na rok 2019 předpokládám nezaměstnanost 1,9%. Bohužel, volných míst bude přibývat, a protože je nebude možné naplnit, budou firmy stagnovat.

Index štěstí:

Zabývám ve svých věštbách indexem štěstí, protože to považuji za důležitý aspekt. ČR byla v r. 2016 na 27. místě, v roce 2017 na 23. místě.

Slovensko se posunulo za rok (v roce 2016 na 45. místě) na 40. místo. Příští rok by mohlo být na 39. místě, což je úžasný posun.

Musím se trochu pochlubit, že mi věštba pro Česko i Slovensko vyšla.

„Slovensko se posunulo za rok (v roce 016 na 45. místě) na 40. místo. Předpokládám, že v roce 2018 by mohlo být na 39. místě, což je úžasný posun. Pro informaci ČR byla v r. 016 na 27. místě, v roce 017 na 23. místě, v roce 018 na 21. místě“.

Protože očekávám krizi, podobnou jako byla v roce 08, Česko by se mohlo „posunout jen“ o jedno místo, na 20. místo.

Komu z nás se bude dařit?

V roce 2019 se bude dařit zejména lidem kompatibilními se znameními Kance, což je Tygr, Zajíc, Ovce a Krysa, Pes. Rok 2019 = živel Zem. Zem “dělá přehradu vodě“, tak proto by lidé narození v živlu Voda (na konci roku narození číslo 2 a 3), mohli pociťovat problémy s úřady a úředním jednání.

Pro VIPosobnosti.cz Stanley Bradley

Foto: Stanley Bradley, VIPosobnosti.cz