OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Důležitá je pro mě řeč těla a životní zkušenosti, říká Jan Čenský

 23. únor 2019/VIP TV

Charismatický moderátor a herec Jan Čenský nasbíral za svojí profesní kariéru mnoho důležitých a zajímavých zkušeností, které dnes úspěšně uplatňuje také jako lektor komunikace a etikety.

V době, kdy studoval Státní konzervatoř, žádná moderátorská škola neexistovala. Studenti účinkovali přímo v televizi, rádiu, dabingu. A právě tady začal sbírat své, dnes již letité zkušenosti Jan Čenský. "Herec hraje různé role, moderátor musí být přirozený, jde sám za sebe," vypráví o své práci oblíbený moderátor. Navodit atmosféru je jeden ze základů, který k této profesi patří. "Také udržet pozornost posluchačů, diváků je velmi těžké."

Jan Čenský je také již 15 let lektorem komunikace a etikety. "Velmi dobře poznáte, co člověk cítí, podle toho, jak se chová." Velmi ho mrzí, že se lidé na mimořádné příležitosti neoblékají svátečně." Nedávno napsal s kolegyní Lenkou Bernardes da Silva na tato témata knihu První dojem. "Já vysvětluji, jak vystupovat, mluvit, komunikovat a ona jak u toho vypadat."

Proč je například právě první dojem vždy jen první a od kdo mu radil v začátcích jeho dnes již hvězdné kariéry, se dozvíte v následujícím rozhovoru VIP TV.

       

Zdroj: VIP osobnosti  TV /VIPosobnosti.cz

Foto: archiv Jan Čenský