OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jan Čenský: Věřím, že přijde renesance,  změní hodnoty

12. květen 2020/VIPosobnosti.cz

Jan Čenský

Jan Čenský/Foto:archiv Jan Čenský

Přímo nadčasově odpověděl moderátor, herec, ale také lektor Jan Čenský v ekluzivním rozhovoru do knihy Tanec mezi Mistry.  Co oblíbenému a charismatickému herci vadí na současné době a kterého politika obdivuje?

Prvorepubliková úcta, …. konverzace a časy, kdy muži smekali před ženami klobouky, náznakem políbili ruku, nebo vstali, když přišla žena, jsou téměř ty tam. O to větší balzám na duši pro mě je setkávání právě s lidmi, kterým byl tento způsob jednání už v modernějším podání blízký. Patří k němu ctít i určité hodnoty.

"Společenskému vystupování, dovednostem komunikace se věnuje aktivně osobnost, která je podle mého názoru k tomu předurčena, je Jan Čenský. Během své letité profesní dráhy nasbíral zkušenosti, které dnes předává jako lektor úspěšně dál. A protože nás tato témata sblížila, ráda si s s tímto charismatickým hercem ráda o nich povídám", říká autorka knihy Alka Hájková.

"V antické době se tomu, čemu se dnes věnuji říkalo řečnictví. Jednou z mých prvních zkušeností bylo udělat kurz na toto téma v ČNB. Začalo mě to bavit, přesto, že jsem si říkal, co tam vlastně budu dělat, když to není moje parketa. Nastudoval jsem si nějaké knížky, propojil se svými zkušenostmi a napadla mě škola hrou. Tedy nesedět, nementorovat, ale hrát si. Trénujeme různé disciplíny, které nejsou jen papír a písmenka. Je to živá práce s lidmi, kterou miluji," říká lektor Jan Čenský.

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Kniha Tanec mezi Mistry

"Moderoval jsem a spolupracoval s vědci, muzikanty, podnikateli, a tam poznáte, jaké ty lidi mají opravdové hodnoty. Gorbačov to vystihl přesně. Svět se podle něj zbláznil, světem vládnou jen peníze. Ty jsou potřeba, ale musí to mít své hranice. A když si někdo staví flotily a ponorky, kupuje si lodě za miliardy…Věřím, že přijde renesance a hodnoty se změní. Něco se už musí stát, protože to, co se tu děje je prostě špatně. Bohatí jsou uctívaní. Dříve byla povinnost, aby bohatí pomáhali chudým. A to, že je někdo duchovní nemusí být rovnítko s finančním bohatstvím. Znám takový jeden citát. Každé dítě je originál. A dokázal by člověk někomu ublížit, kdo je stejný jako on? Měli bychom si uvědomit, aby se svět o děti zasloužil. To je velmi moudré." dodává Čenský.

Nejen o tom, jak vnímá tento svět, ale také o svých zážitcích s Karlem Gottem, ale také moderátorských zkušenostech se dočtete v poutavé knížce Tanec mezi Mistry.

Více zde: https://www.viposobnosti.cz/inpage/kmotri-knihy-tanec-mezi-mistry-se-skalpelem-v-ruce/

Autor: Kamil Hádek

Na tento text se vztahují autorská práva, bez svolení autorky a majitele magazínu VIPosobnosti.cz není možné jej kopírovat a dál šířit.

Reklama


Tanec mezi Mistry


Kouzlo úspěchu

 

 

  

 

VIP TV