OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Je nutné dodržovat dress code v horkých letních dnech?

VIPosobnosti.cz/Koktejl

formal_muzi.jpg

Firemní dress code je striktní. Jak si s ním poradit v horkých letních dnech a jsou vůbec možné nějaké úlevy? Odradit může i nadměrné pocení.

Pro muže košile, sako, kalhoty, kravata, pásek, ale i boty musí spolu ladit. Outfit pro managera, šéfa firmy je jasně daný a nekompromisní. V horkých dnech se ale dají ale jen těžko vyměnit polobotky, sundat ponožky a jít jen v sandálech nejen do práce, ale i na schůzku. Také žena má jasně předepsaný dress code, lodičky, blůzu, kostým. Rozhodně nejsou vhodné velmi krátké šaty s hlubokým výstřihem, na tenkých ramínkách. Pro muže i ženy jsou naprosto nevhodné šortky, tílka, trička, nebo dokonce žabky.
Tato pevná pravidla platí nejvíce v bankách a manažerských pozicích. Firmy, které trvají na jasně stanoveném outfitu svých zaměstnanců by měli mít ve dnech s vysokými teplotami zapnutou klimatizaci, měli by dbát na pitný režim zaměstnanců.Velkým problémem pro všechny lidi v horku je pocení. Abychom nejen při obchodních schůzkách, ale i v MHD či frontě na oběd druhé neodradili svým zápachem, je nutné dbát na osobní hygienu, používat deodoranty i antiperspiranty. Pokud se zaměstnanci právě nezúčastňují obchodního jednání s klienty, můžou si sako svléknout. Překážkou v horkých dnech není ani košile s krátkým rukávem, u žen nahé nohy bez punčocháčů.Poněkud benevolentnější oblečení je povoleno zaměstnancům, kteří se pohybují v provozu, IT či novináře.Vždy záleží na benevolenci zaměstnavatele, jeho firemní kultuře. V každém případě formální oblečení, celkový outfit i příjemná vůně je vizitkou firmy a toho, jak si svých klientů či obchodních partnerů váží.

Zajímá vás víc? Podívejte se na kouzlouspechu.cz

Autor: red. VIPosobnosti.cz

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna