OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karel Gott dostal jako jediný zpěvák na Forever Young bianco šek

Skupina Alphavill, která se proslavila megahitem Forever Young na podzim navštíví Prahu. Českou verzi "Být stále mlád" nazpíval Karel Gott a dodnes ji uvádí na koncertech ve svém repertoáru.

Tento song se však stal megahitem dokonce světovým už dříve, než ji nazpíval Zlatý slavík. Postarala se o to skupina Alphaville, a to zejména její hvězdný nestárnoucí Marian Gold, který je jejím autorem. „Píseň vznikla v počátcích skupiny Alphavillu. To jsme měli dojem, že cokoliv uděláme, bude megahit. Když jsem napsal Forever Youg tak jsem nebyl úplně spokojen a neustále jsem ji chtěl předělávat. Ostatní mi to však rozmluvili a udělali dobře,“ vypráví frontman kapely Marian Gold.

Právě jeho song se stal světovým megahitem, stál na prvních příčkách světových hitparád a zaujal i Mistra Gotta. „Karla jsem obdivoval od dětství, poprvé jsem ho viděl zpívat v šesti letech. Když pak přišel a projevil zájem o můj hit Forever Young, dal jsem mu na něj bianco šek. Řekl jsem mu, že si s písní může dělat co chce a jak chce, to bych nikomu jinému nedovolil,“ vypráví Gold, jehož píseň aktuálně zpívá např. super hvězda Beyonce a také populární kapela Imagine Dragons.

O pecku Alphavillu Forever Young projevil zájem také známý německý rapper Bushido. „Tam to bylo trochu komplikovanější. Když za mnou rapper Bushido přišel, souhlas jsem mu nedal. Pak však přišel s tím, že by to nazpíval s Karlem Gottem a já bez váhání kývnul. Mám v Karla bezmeznou důvěru, že by nikdy neudělal nic, co by písni uškodilo,“ uvedl Gold ke vzniku německé verze s názvem Für immer Jung v Bushidově a Gottově podání.

Frontmena skupiny Alphaville a Karla Gotta spojuje i další duet. „Máme spolu dokonce i jednu koledu. Rád bych si s Karlem v říjnu na našich koncertech v Praze a v Příbrami zazpíval.  Doufám, že dorazí a ještě jednou to společně rozjedeme. Karel mě vlastně provázel celým mým životem a já bych ho moc rád viděl. Nejlépe u mě na podiu,“ uzavřel Marian Gold, který se svou nestárnoucí kapelou Alphaville dorazí v říjnu do Lucerny a Příbrami. A tak se fanoušci skupiny Alphaville, ale i Karla Gotta budou mít opravdunač těšit.

Zdroj:VDN promo/VIPosobnosti.cz

Foto: Fr. Jirásek