OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karel Gott: Je opravdu ta medaile pravá?

26.6.2009, VIPosobnosti.cz/Společenské akce

Agentura VIP osobnosti  zajišťovala v roce 2009 společně s magistrátem hl. města Prahy předání Stříbrné medaile Karlu Gottovi k jeho 70. narozeninám.

Primátor Pavel Bém ocenil ve svém projevu, co pro Prahu, lidi i zemi Zlatý slavík vše udělal. Vyzdvihl zpěvákovy kvality i prestiž a na závěr projevu Karlu Gottovi předal stříbrnou mici Prahy.

Oceněný slavík během svého děkovného projevu m.j. připomněl, že na svých zahraničních turné nezapomněl připomenout Prahu, kterou vždy rád reprezentoval. Právě proto se mu nejen v sousedním Německu říká Die Goldene Stimme Aus Prag.

Další významné ceny, které získal zpěvák ve světě, připomeňme namátkou: Sinatra Východu, jak se Gottovi také přezdívá, přivezl různá ocenění, například Zlatou jehlu Polydoru, u kterého již v začátcích své kariéry podepsal exkluzivní doživotní smlouvu na vydávání alb, 2 Zlaté klíče festivalu Intervize, Stříbrného a Bronzového lva rádia Luxemburg, 2 Zlaté ladičky festivalu Tag des deutschen Schlagers, Zlatou harfu ve Stuttgartu, na přehlídce MIDEM v Cannes převzal 4× cenu Trophée nationale. Cenu Třešňové květiny na festivalu v Tokiu získal za píseň z pera svého dvorního skladatele, Karla Svobody, Go in search for happines (Jdi za štěstím)

Karlu Gottovi medaile během předávání upadla. Mistr ale pohotově zareagoval, medaili zvedl a zakousl se do ní. "Je ta medaile opravdu pravá?" zavtipkoval Gott, který nejen svým humorem, ale také zpěvem bavil, rozdával radost po celém světě.

Text: Alena Hájková

Foto: VIPosobnosti.cz

 

Doporučujeme