OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karel Gott je velmi zábavný člověk, říká jeho dvorní pianista

13. července 2019/VIPosobnosti.cz/Rozhovory

Foto: archiv Pavel Větrovec

Mistr Karel Gott, jubilant oslavující své 80. narozeniny si vždycky potrpěl, aby měl ve své kapele skvělé muzikanty, kterým nechával na svých koncertech prostor pro jejich sólo. Dlouholetým šéfem orchestru byl Ladislav Štaidl, který na zpěvákovi padesáté narozeniny předal taktovku klavíristovi Pavlu Větrovcovi. Proč pro něj bylo těžké popřát oslavenci?

Velkým kamarádem, ale i hudební oporou mu byl klavírní virtuóz Rudolf Rokl. Od roku 1982 působil v orchestru Ladislava Štaidla další pianista, který Karla Gotta doprovází dodnes. Je jím Pavel Větrovec, profesor na konzervatoři. "Láďa mi předal v roce 1989 na pódiu oficiálně taktovku, a tak jsem se stal šéfem orchestru já. Nazval jsem ho KGB", vypráví Větrovec. S novým názvem kapely se začala psát další historie, o které podrobně vypráví v talk show VIP osobnosti TV její nový šéf a jubilant, Pavel Větrovec.

Popřát Karlovi k narozeninám bylo pro Pavla Větrovce těžké. Podívejte se na video: 

"Zkoušky s Karlem byly vždycky profesionální. Rozdali se noty a jelo se", vysvětluje dvorní Gottův klavírista, jak probíhaly zkoušky na koncerty. Společně s Karlem projezdil téměř celý svět. Sami spolu byli v Autrálii. Zažili jsme spolu krásné chvíle nejen pracovní, ale také společenské. Karel je velmi zábavný člověk."

Oba červencoví jubilanti se opět setkají na jenom pódiu. Pianista Pavel Větrovec doprovodí Karla Gotta již brzy na festivalu Benátská, a to 25. července. 

Proč či jak došlo k tomu, že Větrovec pojmenoval svojí kapelu KGB, co pianistu na zpěvákovi zaujalo a kdy přestal jezdit na Bertramku se dozvíte v exkluzivním rozhovoru 19. července na VIP osobnosti TV, den před životním jubileem pianisty Pavla Větrovce, který oslaví 70. narozeniny.

Čtěte také: Narozeninový ohňostroj Karla Gotta začíná

Zdroj: VIP osobnosti TV/VIPosobnosti.cz

Doporučujeme