OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karel Gott stále patří k Vánocům ve Zlaté Praze

VIPosobnosti.cz/Karel Gott/Kultura

 Karel Gott/Foto: Ivana Gottová

Přišel čas rozjímání, pozastavení, rozdávání lásky a dárků. Člověkem a umělcem, který ji nejen o Vánocích se svým nezaměnitelným přednesem svým příznivcům již několik desetiletí rozdává, je právě Karel Gott. 

Nejkrásnější koncerty před Vánocemi pořádal pro své příznivce v Lucerně pravidelně právě Karel Gott. Své publikum dokázal vánočně naladit nejen svými písněmi, ale i dekorací, které byla za totality možná skromnější, ale o to větší pravá vánoční atmosféra z ní sálala.

VIDEO ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=q2FdPnuCnyI

Pro své fanoušky si přichystal na vánočních koncertech nejen pravé koledy, ale také nádherné skladby z jeho nejlepší LP Vánoce ve Zlaté Praze. Tu nahrál v roce 1969 v Týnském chrámu za doprovodu Pražských madrigalistů. Staré koledy, vánoční písně a sakrální písně pochází ze 13. až 19. století.  A tak na koncertě zazněla například nejen Ave Marie, Largo či Mozartova Ukolébavka (Hajej můj princi a spi), ale také třeba Zázrak vánoční, který pro Mistra složil Michal David. Jeho nepřekonatelný hlasový fond, široký repertoár, cit i přednes zavedl posluchače do opravdových Vánoc, iluzí a přání.

Jednou z prvních písní, která Gottovi přinesla věhlas byly Oči sněhem zaváté. Právě na svém facebookovém profilu dnes pro své fanoušky tento hit, který zpívá na svých koncertech parafrázoval slovy " Milí přátelé, dnes ráno jsem se probudil a ejhle, jsem sněhem zavátý. Jakpak je tam u vás doma? Přeji vám všem krásnou adventní neděli." Mistr k těmto slovům přidal také fotku, na které mu to velmi sluší.

Karel Gott přinesl na svých vánočních koncertech lidem mnoho vánoční pohody a nadějí a jak je vidno, i v příštím roce se můžeme těšit na další jeho vystoupení. Proto se hned na facebookovém profilu objevila tisícovka přání typu: "Karle,taky preju krasnou adventni nedeli,mejte se moc hezky,mame Vas radi", píše jedna z fanynek či "Panu Gottovi přejeme hodně zdraví, štěstí a děkujeme za pocity radosti, které nám nejen o Vánocích přináší"...

Autor: Alena Hájková

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV