OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karel Svoboda s Michalem Davidem rozplakali O2 arénu

20. ledna 2020/VIPosobnosti.cz

Zcela ojedinělý hudební zážitek nabídl Michal David a Oldřich Lichtenberg. Pod jejich taktovkou vznikl koncert ze slavných muzikálů, který beze zbytku zaplnil O2 arénu. Nejen Noc na Karlštejně z pera Karla Svobody návštěvníky rozplakala.

 

Zaplněná o2 aréna pro Karla Svobodu a Michala Davida

Vzpomínkový koncert na tvorbu Karla Svobody naplánovali protagonisté na leden, aby tak uctili památku tohoto hitmakera, který odešel z tohoto světa přesně před 13. lety (28.1.2007). A tak během večera zazněly největší hity z jeho muzikálové tvorby. Samozřejmě mezi nimi nechyběl Golem, Monte Christo či Noc na Karlštejně. "Byl to těžký porod, tento večer jsme připravovali dva roky, ale povedlo", sdělil pro VIPosobnosti.cz Michal David po koncertě už s úsměvem a radostí ve tváři.

Michal David a Jan Kopečný

Zpěváci na pódiu za doprovodu orchestru a gejzírů vodotrysků zazpívali hity z muzikálů Michala Davida, Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika a Muž se železnou maskou. Na pódiu se tak během večera vystřídala největší muzikálová a pěvecká esa, Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko, Helena Vondráčková, Petr Kolář, Jan Kopečný,  Betka Bartošová, Radka Fišarová, Bohuš Matuš či Tomáš Trapl. 

Petr Kolář a Pepa Vojtek

Tento večer byl jedinečnou příležitostí vidět největší muzikálové hvězdy a slyšet na jednom podiu ty nejznámější skladby obou hitmakerů. Za svůj výkon byli zpěváci i celý tým divadla Broadway odměněny potleskem a standing ovation, aby vzdali hold géniům hudební tvorby. Koncert uzavřela směs Svobodových písní Noc na Karlštejně, která vyvolala u obecenstva velké emoce. Někteří se neubránili nejen dojetí, ale také slzám. 

Závěrečná slova: moderátor Libor Bouček, Michal David a Oldřich Lichtenberg

Koncert natočila TV Prima a v nejbližším možném termínu jej uvede na televizních obrazovkách. Letos oslaví své 60. narozeniny Michal David. Koncerty se uskuteční v O2 aréně, a to 11. 6. 2020, 19:00 - 12. 6. 2020, 19:00.

Alena Hájková/VIPosobnosti.cz

Foto: Hana Lysáková