OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kde hledat a nalézt své Já?

VIPosobnosti.cz/Kariéra

Granátová vitrážka

Foto a výroba: Alena Šulcová

Proč se cítíme nespokojeně, opuštěně, bezmocně a co nám chybí ke štěstí? Jak si tyto pocity nahrazujeme a proč je zapotřebí se od nich oprostit? Co vše tvoří naše JÁ? Z čeho se skládá a proč je pro nás stále těžší ho najít?

Žijeme ve světě, ve kterém převládají hmotné statky, které nás mají učinit šťastnými, sebevědomými i hodnotnými. Mají v nás vyvolat pocit důležitosti, prestiže, dodat potřebnou image. K tomu nám napomáhají například úvěry, leasing. Právě půjčky nás ale dostávají do pasti, která nám neumožňuje být klidnými a šťastnými. Právě o tyto pocity a pády vnějšímu světu jde. Nikdo z nás netušil, do jaké situace jsme se vloni dostali. Pro někoho pád, ve kterém není jak splácet dluhy, které končí exekucí a s ní i naše spokojenost a prestiž. A tím ztrácíme to, co nám dodává sebevědomí.

Tento svět, především ten mediální nás rozpolcuje, nevíme, čemu a komu věřit, chrlí na nás nepřeberné množství nepotřebných informací stejně jako politici, kteří se stali loutkami a součástí různých her. Vnější chaos vtahujeme do sebe a tak se cítíme zmateně a neklidně.  Právě v tuto chvíli je zapotřebí použít již zapomenuté intuice, selského rozumu, který nám pomůže se od tohota světa odprostit. 

Sebevědomí pochází ze spojení dvou slov SEBE-VĚDOMÍ. Tudíš jsme si vědomi sami sebe. Svého vlastního JÁ, pocházejícího z naše nitra, nikoliv již zmíněných vnějších atributů. Rozhodně nemá nic společného s domýšlivostí. Jakákoliv tragédie, celosvětová situace nás sundá z piedestálu a zůstává nám jen naše vlastní JÁ. Protože jsme ho zapomněli po léta posilovat, dostáváme se do pocitů neklidu, bezradnosti, nedocenění a pomalu do stresu, deprese, pocitu vyhoření a zbytečnosti. Díky tomu do sebe vstřebáme ty nejnižší vibrace, které nás pomalu ale jistě začnou ničit jak psychicky, tak fyzicky ve formě různých nemocí. Dostáváme se do stresu, nejistoty a komfortní zóny, ze které je těžké vystoupit.

Jak léta šla, přestali jsme věřit v sami sebe, v intucii. Uvnitř se cítíme prázdní - frustrovaní, nedocenění. Naše JÁ potřebujeme opět nalézt, jinak nám hrozí rozpad vlastní sebedůvěry a s ní související rozkoly ve vztazích, zaměstnání. 

Ti, kteří si nedokázali najít již dříve vlastní svět, nepostavili si pevné základy v sobě, v rodině, v tradicích to budou mít těžíčí, i když ne nemožné. Sílu můžeme hledat jen uvnitř nás. Spoléhat se jak na hmotné statky, média či autority je vrtkavé, což se nám právě v těchto měsících potvrzuje čím dál víc.

Pomoci nám může naše pozitivní mysl, sebe-láska, což není narcismus, ale fakt, že si vážím sama sebe. Láska funguje na těch nejvyšších vibracích, pro nás v tuto chvíli velmi potřebných. 

Autor: Petr Brázda

Zdroj: kouzlouspechu.cz

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV