OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Koronavir. Je podle Andreje Babiše potřeba nakupovat zásoby?

26. únor 2020/VIPosobnosti.cz

Koronavirus. Infekce, které se obávají i Češi. A to nejen ti, kteří tráví svůj soukromí a pracovní čas v různých částech světa, ale i pobývající v České republice. Proto začali ve velkém nakupovat zásoby, a to nejen v lékárnách a drogeriích, ale také potravinách. Magazín VIPosobnosti.cz oslovil na toto téma premiéra, Andreje Babiše.

Po té, co média přináší průběžně zprávy o koronaviru začali Češi vykupovat obchody. "Ano, od pondělí jdou u nás na odbyt především konzervy, rýže a čočka", potvrdila nám pokladní Hypernovy. Lidé berou útokem ale také lékarny a drogerie. "Žádné desinfekční prostředky, ani antibakteriální mýdla již nemáme", sdělila prodavačka drogerie Teta a lékarnice sítě Dr. Max. Beznadějně vyprodané jsou také respirátory a roušky.

Je-li zapotřebí nakupovat potřebné věci do zásob jsme se tedy zeptali přímo Andreje Babiše. "Není nato důvod lidi se nemají čeho obávat. Vláda je připravena na krizový  scénař. U nás nebyl zjištěn ani jeden případ korinaviru", sdělil exkluzivně pro VIPosobnosti.cz premiér. Přesto ale vláda varuje před cestováním především do zemí zasažených tímto virem a doporučuje zvýšenou hygienu.

Autor: Alena Hájková

Foto: Andrej Babiš/Facebook