OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Která žena se stala stínovou manželkou Karla Gotta?

VIPosobnosti.cz/Rozhovory

Luboš Procházka Karel Gott

Luboš Procházka, Karel Gott/Foto: Jiří Krušina

V knize Poslední roky s Karlem popisuje moderátor a redaktor Luboš Procházka, nejen své pocity, ale také profesní zkušenosti, které zažil společně s Mistrem. O zpěvákovi se mluví i rok po jeho smrti v superlativách, fanoušci si ho chtějí pamatovat takového, jaký se jim po celou kariéru prezentoval. Samozřejmě ale vše má svůj rub i líc, a tak se v knize čtenáři dočtou i to, co podle autora zůstalo za oponou.

Luboši, nás pracovně před lety propojil právě Karel Gott. Ty jsi s ním spolupracoval mediálně, já přátelsko-producentsky. Karel byl pro nás dva velký vzor. Oba jsme napsali knihu, věnovanou právě Mistru Gottovi. Co tebe přivedlo k jejímu napsání, prozrazení něčeho, o čem se veřejně "nemluví"?

Já jsem se potřeboval vypsat ze všeho, co se okolo Karla v posledních letech dělo. Neměl to lehké, zažíval slasti, ale i strasti. A na jevišti byl přitom pořád velký profesionál. V knize o něm není ani jedno špatné slovo...

To jsem netvrdila, jen jsi známí trochu jako "neřízená střela". Myslíš, že to, co píšeš změní nějak pohled na zpěváka a jeho okolí? 

Naopak si myslím, že ho lidé budou uznávat ještě víc, protože byl natolik silný, že ustál i řadu soukromých strastí.  A já na něj v knize vzpomínám v dobrém. Ať mne případně lidé soudí až po jejím přečtení.

 S Karlem Gottem jsi se setkal na mnoha akcích, cestách. Moderoval jsi jeho křty. Čím ti byl blízký nejen jako zpěvák?

Profesionalitou! Že veškerá slova, veškeré kroky důkladně zvažoval. Někdy o věcech mluvil dlouho dobu a mohl působit únavně, ale vše mělo smysl.

 V knize věnuješ velkou část nejen Dominice, ale také Karlově manželce Ivaně. Jaké jste spolu měli vztahy a jak tě to profesně ovlivnilo?

S Ivanou jsem měl do chvíle, než si vzala Karla za muže, dobrý vztah. Po svatbě se vše zhoršilo. Nesouhlasila se stylem PR, které jsem v rámci jejich rodiny v médiích vedl a často mi to vyčetla. Já jí zase vyčítám řadu jiných věcí, o kterých v knize píši. Profesně jsem kvůli Ivaně nepřijal od Karla na jaře roku 2015 jeho nabídku, abych pro něj pracoval jako tiskový mluvčí. Kvůli Ivaně by to totiž neklapalo!

V knize píšeš, že s novým managementem přišla i nová opatření a pravidla. Jsi profesionál, proč to tedy byla pro tebe velká změna?

Protože po 15 letech intenzivní spolupráce najednou Karel komunikoval minimálně a bylo velmi složité se s ním na něčem domluvit. Forma komunikace se změnila. Spíše jsem čekal na to, až zavolá sám - a to se cca jednou měsíčně dělo. Pamatuji si, jak byl po prodělání rakoviny mízních uzlin šťastný, že jsem mu domů přivezl pečivo z jeho oblíbené pekárny na Národní třídě. I přes občasné rozepře před rozpuštěním původního týmu i po ustanovení týmu nového jsme si rozuměli.

MIL_9476.JPG

Koncert Pocta Paganinimu. Z leva doc. MUDr. Jan Měšťák, majitelka agentury VIPosobnosti Alena Hájková, Karel Gott s tchýní Blankou

Zmiňuješ se také o houslovém koncertu Pocta Paganinimu ve Španělské synagoze, který produkovala moje agentura VIPOSOBNOSTI.CZ a Gotta pozvala jako hosta. Před koncertem mi Karel volal, jestli mi nevadí, že dorazí s tchýní. Myslím, že právě v ten den se Ivana loučila na Primě, kde skončila ve VIP zprávách. Po skončení koncertu si s námi Karel mile povídal, ale jeho nervozitu a odmítnutí společné večeře nešlo přehlédnout. Čemu jsi připisoval účast tchyně Blanky? 

Karel tvrdil, že moc chtěla vidět Pavlův koncert. Ale také jsem si všiml, že velmi dobře dohlížela na to, s kým Karel a hlavně jak komunikuje. Byla stínovou manželkou Karla Gotta.

 

Do kin vchází nový dokument Karel. Zpěvák již neměl možnost ovlivnit jeho poslední podobu... Jak se ti líbil?

Dokument je velmi smutný, ale je v něm řada záběrů, kdy byl Karel i přes těžkou nemoc šťastný. Nedá se říci, že líbil, ale jsem rád, že jsem ho viděl.

Pro VIPosobnosti.cz exkluzivně Luboš Procházka 

Foto: archiv VIPosobnosti.cz

 

Spolupráce

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu   

VIP TV