OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kuchyně s příchutí kurkumy

Viposobnosti.cz/Koktejl

Vkusně i účelně sestavit kuchyň je stejná alchymie, jako správné namíchání nápoje z kurkumy. Vyžaduje nejen cit, ale také nápaditost. Benátský štuk jí dodává elegance i energii.

O německé kvalitě není pochyb. Proto na ni majitelé rádi vsadili. "Italové mají úžasný design, takže vybírat nebylo jednoduché", říká majitelka kuchyně. "Nakonec jsme vybrali německou značku, která nabízí záruku doživotní kvality. Nechali jsme si ji vyrobit na míru do malé kuchyně, takže bylo zapotřebí vybírat úsporně. Přesto se do ní vešla myčka, lednička a výsuvný spíž. Nejdražší byla na kuchyni mechanika. Pomalý dojezd, nebo naopak výsuv dotykem prstu je komforní i praktické zároveň", pochvaluje si majitelka.

Jednotlivé zásuvky jsou hluboké, aby se do nich daly položit talíře a vše, co je v kuchyni zapotřebí. Spodní zásuvky jsou stavěny na velkou tíhu, aby se do nich dali pohodlně uskladnit nejen hrnce, ale také pití. Hospodyňky do nich schovají i veškeré elektrospotřebiče, takže kuchyňská linka působí neustále uklizeně. Pocit tepla i noblesy kuchyni dodává take osvětlení umístěné pod linkou a v soklu u země.

Navíc z pohledu obývacího pokoje i přichodu z předsíně kuchyň

Benátský štuk

Důležitou roli hrála také barva nejen samotné kuchyně, ale také výmalby kolem ní. Protože je kuchyně umístěna na sever, rozhodli se majitelé pro teplou zlatoužlutou. Místo klasické barvy zvolili pravý benátský štuk. Ten ji dodává nejen na luxusu, ale také díky přírodnímu materiálu dodává do prostoru energii.  Zpracování štuku vyžaduje velké nasazení a zvládnutí řemeslných dovedností. "Měli jsme štěstí na mistra, který se tomuto řemeslu učil léta ve Španělsku. Dívat se, jak nanáší jednotlivé vrstvy a vytváří z nich zajímavé obrazce bylo pro mě fascinující", říká majitelka.

Curcuma léčí nejen svoji barvou

K šedohnědé kuchyni se žlutá barva hodí. Nejen, že vytvoří zajímavý kontrast, ale také pocit tepla. "Curcumu jsme vybrali také proto, že je to koření života. A to doslova", říká majitelka domu. "Její léčitelské schopnosti jsou po tisíce let ověřené a já sama mám velmi pozitivní pocit při pobytu v kuchyni, ale i pohledu na ni například z obývacího pokoje. Curcumu ráda přidávám do jídel, protože znám její blahodárné léčivé učinky", Jak by. Majitelka sama pochází z Indie, takže při výběru i vaření vsadila na jistotu.

Foto a text red.VIPosonbosti.cz

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV