OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ladislav Štaidl slaví 75. Proč ukončil spolupráci s Karlem Gottem?

10. března 2020/VIPosobnosti.cz

Ladislav Štaidl

Šéf orchestru Karla Gotta slaví dnes své 75. narozeniny. Ladislav Štaidl mnoho let prožil s Karlem Gottem, se kterým se v čase zpěvákova jubilea rozešel. Jaký byl, co vše musel zvládat nejen jako kapelník, ale také manažer sedozvíte v nové knize Tanec mezi Mistry.

Společné začátky Ladislava Štaidla a Karla Gotta se tradují desítky let zpátky. Do dob, kdy společně založili divadlo Apollo, odjeli společně na několika měsíční turné do Las Vegas, odkud si oba přivezli nejen mnoho zkušeností, ale také potřebných uměleckých i obchodních kontaktů. Ladislav Štaidl byl nejen Gottům kapelník, ale také manažer.

"Nutno podtrhnout, že kromě těchto nepřehlédnutelných atributůje tento šéf kapely obdařen i velkou pragmatičností, vzdělanostía nadhledem. Jeho inteligentní projev, pevně vládnoucí ruka, organizační schopnosti, znalost marketingu, prostředí ekonomickéhotrhu, ale také (vele)důležitých osob, byly nejen v časech společných začátků s Gottem a jeho muzikanty učiněnou výhrou a spásou. Také bez jeho autority by se v tvrdém, nekompromisním světě showbyznysu a v totalitních časech dalo těžko přežít. Štaidl byl duchovním otcem projektů, které tehdy společně vymysleli a zrealizovali a nutno podotknout, že s úspěchem. Láďa měl přehled o všem, co bylo součástí jeho profese...", píše autorka knihy Tanec mezi Mistry nejen o Ladislavu Štaidlovi.

Ladislav Štaidl Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Karel Gott slavil své 50. narozeniny koncertem v Lucerně, který byl pro Štaidla posledním. Svoj odchod zhodnotil slovy, že už se za ta léta najezdil více než dost, rád by se věnoval rodině a Karel je prostě nezmar. Co vše společně prožili, kam se ubíraly jeho kroky po odchodu od Karla Gotta se dočtete v knize Tanec mezi Mistry.

red/VIPosobnosti.cz

Foto: archiv Ladislav Štaidl a VIPosobnosti.cz

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna