OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Léčivá mandragora vykvetla Heleně Vondráčkové na Broadwayi

14. duben 2019

Ikoně české populární hudby, Heleně Vondráčkové tleskal ve stoje na Broadwayi zaplněný sál a nechyběly ani slzy dojetí. Divadlo uvedlo v premiéře muzikál zpěvaččiných písní, který byl pojmenován po jedné z květin s afrodisiakálními účinky, Kvítek mandragory.

Na premiéru crazy muzikálu se přišel podívat například Petr Kolář, šéf kapely, Charlie Blažek, který doprovází na koncertech Helenu Vondráčkovou, ale také Štěpánka Duchková, Iva Hutnerová, Ivana Jirešová a další osobnosti a kamarádi. V balkonové loži, kterou sdílel s Michalem Davidem, tleskal a bavil se premiér Andrej Babiš, který přiletěl z Bílého domu na Broadway. O přestávce rozdával úsměvy a fotil se ve foaye se svými příznivci. Na after party po skončení představení už ale nedorazil, protože ho čekala pravidelná středeční účast na vládě.

Muzikál je doslova nabitý energií, drivem, který souzní se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou. Zpívání jejích úspěšných hitů se zhostila například Iveta Blanarovičová, Adéla Gondíková či Jaroslava Obermaierová, která si vysloužila jeden z největších potlesků. Na pódiu exceloval také stepař Tomáš Slavíček, který vystupuje na koncertech Heleny Vondráčkové a ve světě slaví obrovské úspěchy. Diváky, ale i premiéra Babiše pobavila také trojice Aleš Háma, Miroslav Etzler a Bronislav Kotiš, kteří v dámských převlecích a za zpěvu hitů Vondráčkové dojali publikum k slzám. Těm se na konci představení, neubránila ani samotná Helena Vondráčková, kterou výkony jejich kolegů dojaly. " Podali vynikající výkon a písničky nazpívali skvěle", pochvalovala si pro VIPosobnosti.cz zpěvačka na after party.

Jeden z producentů a šéf divadla Broadway, JUDr. Oldřich Lichtenberg diváky při děkovačce ubezpečil, že stejně skvělé výkony podávají i další, alternující herci. Autor scénáře a režisér Radek Balaš dodává:. „Kvítek mandragory je projektem, který využívá těch nejkrásnějších a nejlepších písniček Heleny Vondráčkové jak z tuzemského, tak zahraničního repertoáru. Záměrně nebudu prozrazovat o co půjde, aby to bylo překvapení. Já ale miluji francouzskou komediální tvorbu počínaje šedesátými lety až do těch osmdesátých. Tím nemyslím jen Louis de Funèse, ale celou sérii filmů s Pierrem Richardem či Jean-Paul Belmondem. To znamená, že miluji komedie typu Zvíře nebo Policajt nebo rošťák. Pokusil jsem se vytvořit po česku, po našem, poetiku těchto francouzských filmů se vším tím espritem, který k tomu patří. Kvítek Mandragory, což je písnička Heleny Vondráčkové z šedesátých let, u nás představuje diamant, o který se hraje. Jakým způsobem, to prozrazovat nebudu,“ říká režisér Radek Balaš.

Kvítek mandragory, který Helena Vondráčková nazpívala v roce 1972 vykvetl nejen v divadle Broadway, ale také v Himálaji a Středomoří. V antickém Řecku byla mandragora pro své silné afrodiziakální účinky zasvěcena bohyni Afroditě. Její kořen je ingrediencí nápojů lásky, vzbuzující sexuální touhy. Tato rostlina budí respekt a má povzbuzující účinky, které pomáhají navodit pozitivní energii. 

 

Muzikál Kvítek mandragory můžete navštívit od  14. března 2019 v Divadle Broadway.

 

 

red/VIPosobnosti.cz

Foto: archiv VIPosobnosti.cz/Fr. Jirásek