OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Lékař Libor Kment nejen o estetice, ale také  ženách v erotickém průmyslu

VIPosobnosti.cz/Rozhovory

MUDr. Libor Kment

MUDr. Libor Kment/Foto: Esthe.cz

Zkušený plastický chirurg v rozhovoru pro VIPosobnosti.cz vysvětluje, jak důležitá je estetika, náš vzhled, a to jak proharmonii těla i duše, tak také pro úspěšnou image. Libora Kmenta vyhledávají pacienti z celého světa a přijíždí za ním například až z daleké Hawaje do Prahy na konzultace i chirurgické zákroky na kliniku Esthé, kde lékař působí.

 

Pane doktore, patříte k nejvyhledávanějším chirurgům ve svém oboru.  Když se řekne estetika, co si pod tímto pojmem máme představit?

Estetika je definována jako “věda o kráse”. Pod pojmem krása si každý může představit něco jiného. Obecně platí, že krása není ničím neměnným či absolutním, v každé zemi i historické době měla jinou podobu. Proto platí, že každý člověk je svým způsobem krásný a mělo by se tak na něj tak nahlížet a hlavně každý by se měl uvnitř tak cítit a vidět se tak. Bohužel jak se člověk vnímá je záležitost především psychologická a každý je ovlivněn svým okolím. I nejkrásnější člověk na světě má svá slabší místa a může být zranitelný a pakliže je citlivý, může se cítít nejošklivější, protože se úplně každý za život setká s negativní reakcí na svou vizáž. 

 

Jak úzce spolu v dnešní době souvisí estetika, úspěch a image?

Dnešní doba je náročná a žádá si nejen úspěšné, ale také hezké lidi, kteří se o sebe starají do vysokého věku. Stejně tak to od nich často požadují jejich zaměstnavatelé… V některých zemích chodí i muži na plastické omlazující operace zejména kvůli tomu, aby si udrželi pracovní pozici.   

 

Zmínil jste zaměstnavatele. Různé profese si žádají specifické úpravy. Můžete to čtenářkám nějak přiblížit?

Tak to úplně necítím. Samozřejmě někdo, kdo se například objevuje v šoubyznysu a na TV obrazovkách, tak ten to vnímá více a je to jeho povinost, se o svůj zevnějšek starat. Někdo, kdo hodně namáhá oči, tomu více než komukoliv jinému pomůže plastika víček. O ženách v erotickém průmyslu nemusím psát. :-)

 

V dnešní době toužíme po dokonalosti. Existuje vůbec, a jak bychom ji měli vnímat?

Dokonalost samozřejmě neexistuje a souvisí to s tím, že každý krásu vnímá jinak. Někdo chce být dokonalý, přehání to s péčí o sama sebe a případně i s estetickými operacemi, a je spíš k smíchu. Jde o to, že současná doba sebou nese určité možnosti, nic se nesmí přehánět, ale je hezké, že ženy i muži mohou vypadat i ve vysokém věku velmi dobře a zdravě. A nejde jen o kosmetické operace a další estetické služby, ale hlavně o zdravý životní styl.  

 

VIDEO ROZHOVOR: Občas operuji i na surfu, říká plastický chirurg Libor Kment

MUDr. Libor Kment

Foto: archiv MUDr. Libor Kment

 

Kdy nastává ten pravý moment, že budu chtít podstoupit některý ze zákroků, který estetická medicína nabízí?

To je u každého různé. Někdo řeší zákrokem například vrozenou vadu nebo vadu, která se projevila v průběhu dospívání, v pozdějším věku zase řešíme projevy stárnutí, které každý vnímá různě brzy a také se u každého projeví v různém věku. 

 

Co mně, jako pacientovi, který uvažuje o zákroku, toto rozhodnutí do budoucna přinese?

Někdo se konečně ve svém těle začne cítít komfortně. A někdy stačí i málo. 

 

Svět se mění a s ním přichází nové postupy, technologie…Jak se tento vývoj dotýká vašeho oboru?

Stále si myslím, že operování, plastické chirurgie jako takové, se to moc nedotýká. Ale zlepšují se materiály na šití ran, implantáty, různé připravky na hojení, jsou nové a lepší lasery, výplňové materiály, technika velmi pomáhá specialistům v obličejové chirurgii…

 

Svůj pracovní kalendář máte zaplněný minimálně do konce roku. Ve svém volném čase se věnujete sportu. Je pohyb také součástí určité „duševní-psychické“ relaxace?

Každý relaxuje jinak. Já moc neposedím, tak odpočívám většinou aktivně. Při sportu se vybiju fyzicky a psychicky si úplně vyčistím hlavu. Ideální je, když sport mohu dělat s celou mou rodinou. 

 

Zajímá vás víc? Podívejte se na kouzlouspechu.cz

MUDr. Libor Kment exkluzivně pro VIPosobnosti.cz

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV