OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Libor Kment: Z prezidenta plastickým chirurgem

1. srpna 2018/VIPosobnosti.cz/Rozhovory

Foto: Esthé.cz

Čeští muži se k plastickým operacím staví velice pozitivně. A obecně operací přibývá, jak u žen tak i u mužů. Co dělal plastický chirurg MUDr. Libor Kment v pubertě a proč propadl vodním sportům vypráví ve video rozhovoru Koho si pozvu na kávu.   

Dnes jste vyhledávaným a uznávaným plastickým chirurgem ve svém oboru. Čím jste ale chtěl být v mládí?

No, pamatuji si, že jsem chtěl být jako dítě prezidentem. Prý tehdy jezdili v bílých Tatrovkách... :-). Na základní škole a začátku gymnázia jsem se chtěl stát lékařem. Byl jsem ovlivněn maminkou, která pracovala na chirurgické ambulanci a též v rodině jsme měli nějaké lékaře. Na gymplu mě přepadla puberta, prospěch se zhoršoval, uvažoval jsem o Fakultě tělesné výchovy a sportu, ale pak to nebylo ani na to. :-). Nechtěl jsem studovat, nebyla ani motivace. Byl to rok 1989 těsně před revolucí. Začal jsem pracovat u Českých drah :-) Na tu dobu to byla dobrá práce, měl jsem dobrý plat, práce nebyla náročná. Byla to velká škola do života. Hned jsem zjistil, že člověk v životě musí dělat něco co ho baví. V práci jsem studoval, doháněl zanedbané roky ve škole, chodil na doučování... Přednosta stanice mi napsal doporučení ke studiu na vysokou školu a já se dostal na medicínu. Díky zkušenosti z práce jsem měl velkou motivaci a vystudoval. Vysoká škola je úplně jiný druh studia než na základní nebo střední škole a vyhovovalo mi to. Naopak někteří jedničkáři, kteří tu motivaci takovou neměli, pohořeli už v prváku. Pak byla jasná volba chirurgie a k plastické chirurgii jsem se dostal víceméně náhodou. 

Celý video rozhovor si můžete poslechnout zde

https://www.youtube.com/watch?v=MAxAwRC8L2E&feature=youtu.be

Tento obor je možná více, než ty ostatní v medicíně o penězích. Které zákroky jsou finančně nejnáročnější, a které nejvyhledávanější?

Je více lukrativních oborů. Zajímavé jsou všechny obory, které se dají provádět mimo úhradu pojišťovnami a je možné je provádět v privátní praxi. Je to řada oborů od korektivní dermatologie, přes oční lékařství, stomatologii, ortopedii, chirurgii ... . Samozřejmě v našem oboru jsou pacienti více zvyklý na to, že si estetickou operaci platí, než například když jdou na operaci kolene. Ale i to se mění. Za kvalitní péči by si pacienti rádi zaplatili v jakémkoliv oboru. 

Nejvyhledávanější jsou v estetické medicíně z menších operací operace očních víček. Je to poměrně malá operace, většinou jí provádíme v lokální anestézii a s postupem věku by prospěla téměř každému z nás. Z větších operaci jsou nejvyhledávanější asi operace prsů. Je to široké spektrum zákroků od zvětšování prsů, úprav tvaru, zmenšování, korekci různých vad a asymetrií... . Tyto operace patří i mezi ty finančně náročnější. K dražším operacím patří i například operace obličeje nebo plastiky břicha.

Foto: Libor Kment

Vaše práce je náročná nejen časově, ale také fyzicky a psychicky. Jak relaxujete, aby jste načerpal energii?

Já bohužel neumím moc odpočívat pasivně. To už až když to opravdu s fyzickou zátěží přeženu, tak téměř jakoby omarodím, vyspím se, ale druhý den už bývám v pohodě. :-) . Můj odpočinek je převážně aktivní. Miluji sport a nejvíce vodní sporty. Velice aktivně se věnuji windsurfingu a surfingu, v našich podmínkách vodnímu lyžování, ve kterém s dcerou i závodíme. Především tedy ona. Já jen kvůli tomu, abych neseděl na břehu, když už s ní musím být na závodech. :-) Jinak se rád potápím, plavu... Samozřejmě jezdím na kole, lyžuji, snowboarduji... 

Proč jste si vybral právě sport?

No nevím jestli jsem si vybral já sport nebo sport mě. Já bych třeba rád dělal spoustu věcí. Miluji hudbu, líbí se mi strašně, když někdo umí dobře zpívat, hrát na hudební nástroj... Taky jsem se snažil, ale nemám prostě talent, tak to nejde :-) Jinak si říkáte, že by jste rádi dělali to nebo ono, ale postupně zjistíte, že Vás to až tak nebaví a jen tím ztrácíte čas a že by jste radši dělali úplně něco jiného. Tak prostě miluji sport. Bohužel sporty, které mě nejvíce baví, a třeba mi i trochu jdou, jsem měl možnost začít dělat až později v dospělosti. Buď jsem se k nim dříve vůbec nedostal, neznal nikoho kdo je dělá...., ale hlavně tu byla překážka finanční. Tak si to nyní snažím vynahrazovat, ale mistr světa už ze mě bohužel nebude. :-(.

Zdroj: Bluetv.cz ve spolupráci s agenturou VIP osobnosti

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV