OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Matějská pouť bude plná nových atrakcí a nejhezčí v historii

20. únor 2019

Na pražském Výstavišti začíná Matějská pouť, a to již 23. února. Podle organizátorů bude nejhezčí v samotné historii, která se traduje již od roku 1595. Nově přibude několik atrakcí a nebude chybět ani doprovodný program.

Tradice Matějské pouti je stará již 424 let, připomenul na tiskové konferenci Václav Kočka st. a dodává: "Jsem rád, že byl natočen pořad Hledání ztraceného času, ve kterém byl vývoj Matějské pouti zaznamenán od roku 1925". Slavnou se stala proto, že byla první jarní poutí v Praze, oslavou svátku sv. Matěje 24. února. Matějská pouť je rovněž první jarní poutí v Evropě. Původní poutě byly v okolí kostelíka v blízkosti Hanspaulky, ale prostranství bylo malé a tak se stánky a kolotoče zvolna posouvaly až k nynějšímu Vítěznému náměstí tedy Kulaťáku, pak ještě dál, až k nynější stanici metra Hradčanská. V roce 1963 se pouť přesunula ke Stromovce do areálu Výstaviště Praha Holešovice, kde je provozována dodnes.

Také letos nabídne nové atrakce, doprovodný program, ale i možnost zakoupení vstupenky na pouť on-line. "Jedná se ale o vstup na výstaviště, ne o cenu na jednotlivé atrakce", upozorňuje Kočka ml. "Máme desítky provozovatelů, takže by rozdělování peněz pak bylo složité". Jen pro zajímavost, jedna atrakce se pohybuje v řádu miliónů korun a je o ně takový zájem, že je české firmy vyrábí na zakázku, odkud putují například do Dubaje.

Na milovníky adrenalinu čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavit se můžou na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce. Mezi nejznámější patří rodinná horská dráha, obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy. Další atrakcí  je italská bobová dráha, 28 vysoké obří kolo, Techno Power, To Scan či paintball.

Tradičně proběhne v rámci Matějské pouti akce „Den pro zdravotně postižené děti z dětských domovů a azylových domů“, dodávají organizátoři. Matějská pouť ožije také zábavným, doprovodným programem. "Dříve to byl zpěvák Petr Muk, po jeho smrti jsem oslovil Michala Davida", říká Kočka st. Najíst se v rámci návštěvníci můžou v bavorské restauraci a něco dobrého si zakoupit na farmářských trzích.

Organizátoři dbali také na bezpečnost jednotlivých atrakcí. Každý provozovatel musí mít platný certifikát, TÜF, tedy technickou prohlídku a atrakci řádně pojištěnou. 

Vstupné je od úterý do pátku do areálu zdarma, o víkendu 30,-. Děti do 120 cm také zdarma.

Matějská pouť začíná 23. února a končí 22. dubna.

Red/VIPosobnosti.cz

Foto: matejskapout.cz