OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Moderátor Jan Čenský vyměnil missky za pejsky. A ne ledajaké

3. září 2019

Již 21. září se koná již 17. ročník promoce psích asistentů. Superhrdinů, kteří pomáhají lidem s handicepem. Během dne vám Helppes jako jediná profesionální nezisková organizace svého druhu v České republice představí ty, kteří jsou na těchto pečlivě vycvičených psech závislí. Během této slavnostní události se na pódiu objeví například Karel Gott,  Marta Kubišová, Milan Peroutka, Václav Vydra a provede jí nově moderátor Jan Čenský.

Moderátor Jan Čenský/Foto: VIPosobnosti.cz

Příběhy, nemoci, situace, které si nikdo z nás nepřeje zažít. Přesto jsou součástí našeho života."Výchova takového psa je nejen velmi náročnou, ale také drahou záležitostí. Cena výcviku se pohybuje kolem 250.000,-", říká zakladatelka této neziskovky, paní Zuzana Daušová. "O to víc nás mrzí, když se někteří lidé k lidem s handicapam a těmto čtyřnohým pomocníkům nechovají hezy a vstřícně", dodává.

Cenu již několikrát po sobě přichází předat Karel Gott/Foto VIPosobnosti.cz

Kdo je Helppes? Tato neziskovka poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes jeho výuku a proškolení, předání psa a secvičení se psem, až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes poskytuje všechny své služby pomocí profesionálního týmu nejen odborníků na výcvik psů, ale i pracovníků v sociálních službách s odborným vzděláním pro práci s osobami se zdravotním postižením. Více informací se dozvíte na: www.http://www.helppes.cz/.

VIPosobnosti.cz