OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Muzikanti Karla Gotta byli v tenise poraženi nejmladšími hráči

14. červen 2020/VIPosobnosti.cz/Společenské události

FRH_1565.JPG

Franta Raba, Jakub Hájek, Vojta Pirk, Pavel Větrovec/Foto: Mirek Malec

Na zámku Berchtold se uskutečnil další ročník VIP osobnosti tenis cup. Sešli se na něm jak umělci, tak sportovci, ale i byznysmeni či diplomaté. Muzikanty, kteří spolupracovali léta s Karlem Gottem ve finále porazili nejmladší. Přesto si všichni setkání pochvalovali a o dobrou náladu nebyla nouze. Navíc všem přálo počasí, takže si turnaj užívali až do pozdních nočních hodin.

Ve sportcentru byli připraveni na zahájení s raketou v ruce nestoři tenisových turnajů. Pianista Karla Gotta, Pavel Větrovec, basista Franišek Raba, rocker Petr Janda, moderátor Zdeněk Vrba, ale i nestárnoucí fotbalista Antonín Panenka. Nechyběli ani byznysmeni, Vladislav Stanko,  diplomaté a vnuk předního chirurga Vojta Pirk. "Děda dal dnes přednost treku na kolech", prozradil pro VIPosobnosti.cz vnuk.

Ve volných chvílích si někteří zahráli ještě ping pong. Jiní si šli zahrát fotbal nebo se projít po krásné zámecké zahradě. Někteří pečlivě sledovali své soupeře a fandili z tribuny.

Samotný turnaj byl více než napínavý. Hrálo se s velkým nasazením i přes to, že teploměr vyšplhal přes 30°C.  Hráči tak střídali sprchy s kurtama. Například čtveřice, kterou tvořil Tonda Panenka a Petr Janda porazila dva mladé hráče, vnuka kardiologa Jana Pirka, Vojtu a syna producentky tenisového turnaje, Jakuba Hájka. Petr Janda bavil ostatní historkami o ženách: "Někdy jich za námi přišlo hodně, jindy zase míň. Ale na zájem si celoživotně nemůžu stěžovat", vyprávěl roker. 

Mladíci ale nakonec během turnaje nasbírali síly i zkušenosti a ve finále porazili Pavla Větrovce a Frantu Rabu. "Já jsem tady strávil krásný den, ve kterém jsem s Pavlem a ostatním zavzpomínal na Karla Gotta, Moc nám všem chybí", shodli se Franta Raba a Pavel Větrovec. Vzpomínalo se vesele tak, jak by si to Karel přál.

Vítězi celého turnaje se stal dodavatel italských vín Martin Svátek a syn majitele zámku, Honza Růžička. U zámeckého parku bylo pro hráče ve sportovním centru připraveno zázemí s jídlem a pitím. To vše doplněné o luxusní vína Silvio Morando a sladkosti z cukrárny Saint Tropez. Na vítěze tak čekaly zajímavé dary i rozkrojení dortu, které si právě zástupce vín, Martin Svátek a syn majitele zámku Berchtold Honza Růžička na závěr slavnostně rozkrojili. Po skončení turnaje nebyla nouze  ani  zábavu, která se protáhla až do ranních hodin.

Více ve fotogalerii/VIPosobnosti.cz, Herminapress.cz

Autor: Jan Čížek

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV