OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nahradí Karla Gotta na Vánoce v ČT Lucie Bílá?

5. listopadu 2019/VIPosobnosti.cz

Dnes představila Česká televize své adventní vánoční programy, ve kterých samozřejmě nebudou chybět pohádky, filmy ale ani koncerty. Kdo nám zazpívá na Štedrý večer koledy?

Karel Gott a Lucie Bílá, Silvestr 2011/Foto Fr. Jirásek

Vánoce si bez pohádek neumíme vůbec představit. Jak by ne, patří těm nejmenším, kterým zkrátí čas ke Štědrému večeru a rozdávání dárků. V programu České televize určitě nebudou chybět kultovní Tři oříšky pro Popelku. Chybět nebude ani statný rytíř Valerián, kterého ztvárnil Marek Eben v pohádce Princezna a půl království. Další pohádkou bude Čarovný kamínek, ve které se diváci můžou těšit na herce Pavla Kříže.

Chybět  nebudou ani filmy, jako Snowborďáci či Pelíšky. Vánočním programům ale budou předcházet opět Adventní kocerty, které jsou jako vždy věnovány dobročinnosti a finanční sbírka poputuje k těm nejpotřebnějším.

Vánoce/Foto: archiv VIPosobnosti.cz

Málokdo si dokázal představit Vánoce a především Štědrý den bez Vánočního koncertu Karla Gotta v Lucerně. "ČT zařadila Mistra, který nás letos na podzim opustil na pozdní večer ve 22.30 hodin", sdělil pro Viposobnosti.cz programový ředitel, Milan Fridrich. Na svátky je přichystán vánoční galakoncert mnohonásobné slavice Lucii Bílé. Zpěvačka v něm za doprovodu Jiřího Maláska přednese intimnější vánoční repertoár.

Silvestr bude patřit Karlu Šípovy a jeho pořadu Všechnopárty nebo Silvestrovské hodině dějepisu, který uvede Martin Dejdar.

VIPosobnosti.cz/Česká televize