OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Občas nám chybí odvaha upravit se atraktivně a více žensky

VIPosobnosti.cz/Relax

Foto: Pixabay.com

Dobře se nalíčit, zvolit správné doplňky a oblečení není vždy jednoduché. Je tedy důležité vystihnout jaký otufit se hodí na pracovní schůzku, na pláž, na soukromý večírek nebo do divadla. Zda je potřeba vypadat dokonale a jak zakrýt nedostatky poradila čtenářkám magazínu VIPosobnosti.cz vizážistka Radka Novotná.

Jaké jsou nejnovější trendy líčení pro letošní léto?

Do módy přichází barevné matné rtěnky - červená, růžová, oranžová a pokud máme již výrazně nalíčené rty s očima se to už nemusí přehánět, stačí kvalitní řasenka a linka pokud je na to oko.

Ne každému vše sluší, co vidí na modelkách či v časopisech. Jak to správně odhadnout?

Určitě bychom si až  tak příklad z nalíčených modelek z obálek časopisů příklad brát něměly, protože je to vždy určený make-up na fotku a většinou na dokonalých tvářích. Každá žena by si měla najít to svoje co jí sluší a cítit se dobře. Jen nám občas chybí odvaha na to upravit se tak, abychom byly i atraktivní pro okolí a mnohem víc žensky.

Poradíte čtenářkám rozdíl denního a večeního líčení do společnosti?

Pro denní líčení stačí používat lehké make-upy, transparentní pudry a během dne se osvěžit minerální vodou ve spreji, rtěnky bez kontury, lehké stíny. Na večer už pak můžete použít více krycí make-upy, kouřové líčení očí, důkladně nalíčené rty i s konturovací tužkou.

Jak se dají podle vás potlačit nedostatky a na obličeji zvýraznit to hezké?

Nedostatky na obličení je lepší zakrývat lokálně s korektorem - ať na akné, nebo na kruhy pod očima. Kulatější obličeje zúžíme tmavším pudrem nebo make-upem po stranách obličeje. Pokud máte zapadlé oči,vyzkoušejte bílou tužku do vnitřní části oka. Ale pro kažkou znás je nejdůležitější upravené obočí a to bych doporučovala, aby tvar upravil odborník, protože někdy je složité upravit obočí, tak aby bylo stejné na každé straně a aby nebylo moc úzke a mělo správný tvar.. Jak víme obočí dělá výraz v obličejí!

Existují nějaké triky, jak se nalíčit lehce a přitom vypadat upraveně?

Pro lehké líčení je fajn použít jen zabarvené krémy tzv. BB krém, kvalitní řasenku, tvářenku s rozjasňovačem na "jablíčka" což je při úsměvu vystouplé tváře a lesk na rty.

Mnoho žen si nalíčí, ale zapomenou na úpravu vlasů, nehtů

Samozřejmně nejen obličej tvoří ženskou krásu, proto se musí dbát i na úpravu vlasů, je pát triků, jak si ráno udělat "účes" a vypadat jak od kadeřníka. Barevné a upravené nehty vám vždycky zlepší náladu, protože na to jediné se samy koukáte celý den, no a když nemáte čas, mějte alespoň bezbarvý lak a nehty upravené do přirozeného vzhledu.

Měla by barva stínů, líčení odpovídat tomu, jaké barevné odstíny má žena právě na sobě? 

Myslím, že líčení a kompletní úprava by měla ladit  s oblečením, pokud chcete být ženou, za kterou se všichni otočí. Neni to tedy o barvě stínu na oči, ale o celkové eleganci sladit náladu, outfit, make-up, vlasy a cítim se krásně.

Autor: Radka Novotná exkluzivně pro VIPosobnosti.cz

Spolupráce

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu   

VIP TV