OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ohnivý Kohout bude v roce 2017 nejen o laskavosti a marnivosti

Alena Hájková, exkluzivně pro VIPosobnosti.cz/Mezi nebem a zemí

Od ledna příštího roku na nás čeká podle čínského kalendáře Ohnivý Kohout. Jak budou prožívat toto znamení ženy a co čeká na muže? Podaří se nám všem projít jeho zkouškami a za co nás bude podle kartářky Dagmar Kludské trestat?

Tento rok byl podle čínského kalendáře rokem ohnivé Opice. Jaký bude ten příští a čím bude pro nás důležitý?

Rok Kohouta začíná 28. ledna 2017 a bude končit 15. února 2018. Přesto, že je to opět ohnivé znamení stejně, jako byla Opice, nemají spolu kromě energie nic společného. Kohout je energický, pracovitý a praktický. Problém u něho ale je, že je přesvědčený o své pravdě, že se nemýlí, a proto je těžké se ním někdy dohodnout. S Kohoutem přijde právě doba tvrdého dorozumívání mezi lidmi. Nejtěžší to budou mít světoví politici, diplomati, protože kohout se neumí domluvit. Buďto s ním budeme souhlasit, a pak je to podle jeho představ v pořádku, nebo ne a půjde proti všem. On je prostře svůj.

Jsou dva druhy kohoutů. Jedni, kteří mlčí, myslí si svoje, nenápadně, rentgenovýma očima vše sledují a ti druzí, kteří cítí potřebu se vyjádřit, říct to naplno. Bude to rok tvrdých zkoušek, ve kterém by měl nastoupit větší řád. Sám kohout  jej vyžaduje, je zvyklý kokrhat v pravidelném čase. S ním přijdou také povinnosti, ale i pestrost v módě. Kohout ale přináší i nemoci, které se můžou projevit hlavně u žen v partii kolem bříška. U mužů je to zase prostata.

V roce Kohouta se bude stále jednat. I v politickém světě. Bude to trvat, než se všichni dohodnou, protože všichni mají spoustu nápadů, které ale nejdou propojit. Daleko složitější v tomto ohledu ale bude ten následující rok Psa.

Horoskop 2017. Co nám přinese rok Ohnivého Kohouta?

Proč a všem bude podle vás složitější?

V roce 2018 bude vrcholit v lidech právě celková dlouhodobá nespokojenost. Nemyslím u nás, ale ve světě.  Lidi můžou stávkovat, můžou být místní války.

A jak se budou vyvíjet po staletí pro lidi důležitá témata: vztahy a láska v roce Kohouta?

Měl by stmelovat vztahy a to i rodinné. Bude více trestat nevěru, nesnáší faleš, nespravedlnost, nedůvěru. Na to je velmi alergický. A láska? Bude silnější, praktičtější. Bude tedy nejen o citové zamilovanosti, Bude v ní podtext pragmatismu.

Letos si mnoho lidí  tzv. “sáhlo na dno“, a to nejen zdravotně. Můžeme už očekávat nějaký vzestup příjemnějších energií?

Kohout je pozitivnější znamení než Opice, proto nás čekají lepší energie. Opice sice působila zábavně a společensky, na druhou stranu ale z toho člověk nic neměl. Bylo to plytké, bez jakýchkoliv hmatatelných výsledků. A i to je pro člověka vyčerpávající.

Kdežto Kohout když něco slíbí, tak se toho drží. Na rozdíl od Opice není podvraťák. Ale musíte mu jít na ruku. Když mu vše odkýváte, je váš. Pokud ne, otočí se a už se s vámi nebaví, nezajímá se dál o vás. Jeho pravda je ta jediná správná. Buďto Kohouta milujete nebo nesnášíte. Není tam žádný střed. Po pracovní stránce budou lidi velmi ambiciózní. Dají do ní vše, možná až přehnaně. Budou se rvát o funkce, a to nejen politici.

Je podle vás rozdíl v tom, co přinese rok Ohnivého Kohouta mužům a co ženám?

Kohout je sám o sobě neohrožený bojovník, zásadový, ctižádostivý, svědomitý, pracovitý, praktický, upřímný, ale i popudlivý, fanatický a kritický. Navenek je perfekcionista, přímo ztělesnění sebejistoty, stanoví si cíle a pracuje na jejich dosažení, uvnitř ve svém srdci je konzervativní. Má tvůrčí nadání, vymýšlí nejrozmanitější činnosti, má břitký intelekt, organizační a obchodní schopnosti, myslí logicky, potrpí si na řád a přesnost. Smysl pro detail je jeho silnou stránkou. Vše plánuje s vojenskou přesností a precizností.   
Nesnáší pokrytectví, lež a přetvářku. Soustřeďuje se na svůj osobní a profesionální život. Ve finančních otázkách se nepouští do žádných dobrodružství. Šetří, peníze zbytečně nerozhazuje, to pokládá za hřích. Prospívá mu jeho přirozená nedůvěra. Má instinkt, který ho varuje před podivnými obchody. Jemný čich prokazuje nejen ve finančních záležitostech, ale také při výběru přátel a partnera. 

Ve společnosti působí uvolněně, je plný humoru a rád se směje. Na své okolí působí šaramantně, sympaticky, třebaže nepatří k nejzajímavějším mužům v čínském zvěrokruhu a nelze u něho zrovna hovořit o erotické přitažlivosti, ale vždy ví, jak na ženu zapůsobit, aby se o něj začala zajímat. Není to útočník ani lovec, je slušný, vnímavý, zdrženlivý, pohostinný, gentleman s ochranitelským pudem. V zásadě existuji dva typy Kohoutů, jeden je až extrémně hovorný, druhý je spíš tichý pozorovatel.  
Jeden se obléká hala-bala, co mu přijde pod ruku, druhý je elegán, barvy musí ladit, vždycky "jako ze škatulky". 

A jak by si tento rok měla představit žena?

Je inteligentní, příjemná i popudlivá, dokáže se smát i mračit. Má ráda solidní zábavu, dobré mravy, šlechetnost a dobrotu. Je půvabná, starostlivá, vždy čistá, upravená a slušně oblečená. Na výstřelky si příliš nepotrpí, ale na zvláštní ošacení ano. Miniaturní ozdoby, jemné nalíčení, to je jí vlastní.
Raději působí nenápadně, než velmi okatě. Dovede zaujmout nového partnera natolik, že často ztrácí řeč. Působí nevinně, čistě až průzračně, ale zdání může klamat, pro dobyvatele srdcí se zdá být snadnou kořistí, ovšem dozajista je překvapí odmítnutím. Nedokáže se po krátkém seznámení milovat, k lásce potřebuje čas, 
ducha a horu přízně. Když se žena Kohout zamiluje, tak opravdově, a zdá se, že navěky. O svých citech příliš nehovoří, chová se mile, žensky, avšak ze zdrženlivostí. Pokud ji diskuze nebaví, omluví se a odejde. 

Práce je pro Kohouta- ženu smyslem života. Je ambiciózní, všestranná, spolehlivá, spravedlivá, praktická, upřednostňuje logické myšlení před city, má vyšší pracovní tempo, nesnáší zbytečné lelkování a nepořádek na pracovišti. Je pro zdokonalení svého podniku, dokáže nemilosrdně kritizovat, poukázat na nedostatky, když se opravdu rozčílí.
O svoji rodinu se bezmezně stará, je velmi starostlivá, pečlivá, nejúžasnější matka pod sluncem. Svá dítka miluje více než všechno na světě a také pro ně udělá až příliš.  Často zapomíná sama na sebe, ale nikdy si nestěžuje a nevzdychá. 

Pozitivní Kohout nám přinese: laskavost, energii, srdečnost, smysl pro detail, čestnost, starostlivost o rodinu,  rychlé myšlení a schopnost řešit náročné situace, umělecký cit a nadání.

Negativní Kohout nám přinese: arogantní jednání, popudlivost, šetrnost, rvavost, ale i netrpělivost

Příště se dočtete: Co vás čeká v roce Ohnivého Kohouta podle jednotlivých znamení?

Foto: VIPosobnosti.cz