OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Patero smrtí nejen v čase koronaviru

VIPosobnosti.cz/Spirit

Čas, který jsme dostali je k zamyšlení, změnám nad námi samotnými, života, ve kterém se stereotypně utápíme a hmotným statkům, které se pro nás stali tou pravou hodnotou. Pokud toto vše nezměníme, čeká nás to nejhorší, protože jsme se odnaučili žít v souladu se sebou a přírodou.

Orichidej detail.jpg

Atelier VIP osobnosti/Foto: VIPosobnosti.cz

První se smrt mysli (čittamrtju) bez osvícené mysli (bódhičitta). Bez prorockého daru není vidět do tmy dní a nocí, let a staletí a proto je mysl polozvířecího ducha (bhútačitta), kterou tak či onak trpí v kalijuze všichni zrozenci, založena na víře života z ruky do pusy, ze dne na den, nebo na tužbách v čase a podnětech  o č e k á v á n í  v čase. Šťastné zítřky jsou opakem tužby po bytí ve hmotě. Příroda je však ze své přirozenosti krutá a ani uměle oddělený svět paláců na tom nic nezmění.
Sobci zuří, že jsou omezováni, svobodomyslným tulákům vadí náhlý projev zákazu pohybu a jak dokazuje Itálie, spojení vnějšího konzumismu a náboženství zbavilo lidi schopnosti přežít v přírodě. 
Druhou smrt zažívá iluze globálního ekonomismu, doprovázená tunami teorií kdo že nás to nakazil a proč. Ať je to jak je to, nakazili jsme se sami, protože jako bytosti kalijugy neumíme asi jinak žít, než kořistit. Proroci varovali, že součet her je blízko. O tom se krásně čte a húř se to prožívá. 
Režimy moci se tak chystají na horší časy, nemoci z nedostatku  v o d  y  k pití a mytí. Základem hry na vyšší bytost, než je zvíře je řeč, věci, čistota a luxus. Bez vody k pití a mití budeme za chvíli, až na několik světců v jeskyních, vypadat jak opolidé.
B o j  o  v o d u  a  č i  s t ý  v z d u c h, rozhodne další běh dějin.  Víra v neomezený zisk nenarazí na bariéry nálad trhu, ale na kapacitu samotné planety Země.
Třetí smrtí bude a leckde je brzké prožití toho, kterak omezená je moc peněz. Smrt moci peněz se děje v přímém přenosu. Jednak proto, že přijde čas kdy nebude moci volně nakupovat a prodávat a užívat, protože to kapacita planety neumožní a také kvůli tomu, že kdyby  měla světová karanténa nebo paralýza trvat dlouho, vezmou si zadlužení a chudí, jimž nebude splácení ani doloženo, ani odpuštěno, peníze a zásoby od těch, co se nyní holedbají, že mají dost prostředků aby dlouhodobě vydrželi stávající nápor opatření, drtících světové burzy a hospodářské ukazatele.
V takovéto situaci musí být prvním opatřením nařízení o povinném odkladu splátek úvěrů domácností a hypoték, jakož plateb sociálního a zdravotního na dobu stabilizace situace. Lidé se rychle vydají z rezerv a namísto jakoby lidského humanistického ducha nastoupí polozvířecí šelma.
Třetí smrtí je poznání iluze volného pohybu a možností svobodného užívání světa. Pominu-li všechny, kteří se těší na domácí vězení z přirozenosti otrokáře a otroka, je omezování svobod a konzumu dobrým cvičením na nastávající dobu omezování nepotřebných radovánek, sportů a požitků v čase  n e d o s t a t k u  v o d y,   a  č i s t é h o  v z d u c h u.
Nebude to asi dlouho trvat a vše nadbytečné bude postupně omezováno, dokonce možná oligarchy samotnými, jelikož současný stav libovolného uspokojování hazardu a libostí, v poměru ke zdrojům přírody, obzvláště  pitné vody a ještě jakž takž dýchatelného ovzduší, je na hraně unositelnosti.
Nynější, bohužel s ohledem na stav nemoci a to si zlehčovatelé situace můžou plácat co chtějí, tvrdší a zásadnější opatření, ukazují mocným světa, kterak omezení cestování a výroby čistí emise odpadů v ovzduší na družicových snímcích. Raději než světovou válku o vodu, pak v budoucnu předvedou civilizaci na příděl a současný stav k tomuto nácviku naší blízké budoucnosti přímo nahrává. Nepotřebná povolání pro stav budoucí nouze ruší a omezuje a tak režimy varují lid, aby se rychle zorientoval v časech budoucích.
Čtvrtou smrtí je smrt ideologická, smrt víry ve víru, která popírá víry v nadpřirozeno a smrt víry, že náboženská víra sama vyřeší všechny trýzně světa, chybí-li moudrost. Víra v elektronizaci světa pokrok pomocí nového božstva všespojující globalizace elektronických nástrojů moci, kterou některé režimy tak rády používají, ničí zálohy lokálních možností a vystavuje současné pacienty vyššímu riziku smrti a děsu. Elektronizace - povinná, ekonomických subjektů pod tresty a zákony, které tu budou strašit asi do doby zhroucení stávajícího systému (eet pro všechny, e neschopenky), bez povoleného přechodu na papírový režim v době takového katastrofy, může přinést strašlivé následky. To pozorujeme při hackerských útocích na nemocnice a ordinace, neboť nám nedochází, že jsme ve válce se skupinami hackerů, ať placených nějakou mocností či ještě horší varianta, snažících se konflikt vyvolat. Elektronická bitva není zrovna dobrý stav, kdy potřebujeme nezávislé lékařské jednotky péče, nenapadnutelné zvenku, pokud není tvrdý konflikt, aby se pacienti nemuseli třást strachy o své zdraví a péči.
Ideologie oligarchického, celoplanetárního dobra jakéhosi bolševického kapitalismu, který násilím převychová tlupy barbarů na vzory pionýrů z Neználka ve slunečním městě a budeme žít navěky v tomto pomíjivém světě šťastni, je v přímém rozporu s poznáním mudrců, že království skutečné není z tohoto světa  a podotýkám, n i k d y    b o h u d í k y  n e b u d e.
Pátou smrtí je pak krutost a naděje umírání samotného, ať jde o války, hladomor, nedostatek vody a nynější epidemii.
S m r t   je jediná skutečnost, která se vysměje čemukoliv a komukoliv, na kterou jakýkoliv globální novobolševismus nedosáhne. Bolševismem myslím, z podstaty slova samotného, ideologické bludy, které se vynoří vždy, když čáast lidstva trpí degenerací z pohodlí a nadbytku.
Autor: Pavel C. Dočkal exkluzivně pro VIPosobnosti.cz