OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pavel Větrovec: „Karel byl pro mě sluníčko, jehož záře, na koho dopadla, toho posvětila“

3. října 2019/VIPosobnosti.cz

Pavel Větrovec a Karel Gott/Foto: archiv Pavel Větrovec

Všichni, co něco znamenali, si museli svého času projít Semaforem. Byl mezi nimi i klavírista a později kapelník Orchestru Ladislava Štaidla, který vzpomíná na Karla Gotta na Českém rozhlasu Dvojka.S Karlem Gottem se potkal poprvé díky spolupráci s hudebním skladatelem Karlem Svobodou.

Začínal v Semaforu

Pavel Větrovec byl kapelníkem Velkého tanečního orchestru. Do Prahy se dostal díky Jiřímu Suchému, kdy zaskočil jako klavírista na jeho vystoupení v Ústí nad Labem. Působil i v Semaforu a od roku 1982 v Orchestru Ladislava Štaidla, kde byl od roku 1989 kapelníkem. 

Nezapomenutelná Carnegie Hall

S Karlem Gottem měli spoustu krásných zážitků. Ty nejhezčí prý byly z koncertů v Evropě, Americe i Austrálii. Za největší úspěch považuje účinkování se Zlatým slavíkem v Carnegie Hall. „Byl jsem v šatně u Karla, kde předtím pobýval Leonard Bernstein. Zážitek byl posadit se za piano, kde seděla světová esa, vystupovat na tak slavném pódiu,“ vzpomíná Pavel Větrovec.

„Karel pro měl byl takové sluníčko, jehož záře na koho dopadla, toho posvětila. Z jeho okolí se všichni cítili poctěni a šťastni, že s ním mohou spolupracovat. Karle na shledanou…“

Dnes už se věnuje hudbě pro zábavu

„Chci si ještě užít života, chodit do lesa, hrát tenis,“ prohlašuje klavírista a hudební pedagog, který oslavil 70. narozeniny doma. Teď se chystá benefiční koncert na 3. listopadu v Divadle U Hasičů, kam mu přijdou poblahopřát Monika Absolonová, Jitka Zelenková, Helena Vondráčková, Standa Hložek, Felix Slováček a mnozí další. Jaká místa na světě miluje? Která z nich si zamiloval společně s Karlem Gottem?

Celý rozhovor s pianistou Pavlem Větrovcem si můžete poslechnout a dočíst zde:

https://dvojka.rozhlas.cz/pavel-vetrovec-karel-byl-pro-me-slunicko-jehoz-zare-na-koho-dopadla-toho-8089684

Zdroj: https://dvojka.rozhlas.cz/

Doporučujeme