OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pavel Větrovec: Ke Gottovi to byla dlouhá cesta

19. července 2019

Pianista Pavel Větrovec

Pianista, aranžér, skladatel profesor Pavel Větrovec dodnes spolupracuje s Karlem Gottem. Pojí je nejen muzika, ale také letošní jubileum, ve kterém 14. července zpěvák oslavil 80. narozeniny, kapelník 20. července narozeniny 70. Jako roli v jeho kariéře sehrála Včelka Mája, jak vzpomíná na spolupráci s Mistrem či jak probíhali zkoušky před koncertem se dozvíte v rozhovoru pro VIP osobnosti TV.

"Cesta je Karlovi byla dlouhá. V Ústí nad Labem jsem náhodně doprovázel Jiřího Suchého na klavír. Pozval mě pak do Semaforu. Nějakými cestami osudu jsem přišel do kontaktu s Karlem Svobodou, který v té době natáčel seriál Biene Maja". Velmi zajímavý sled událostí předcházel spolupráci s Gottem. Kdo stál za aranžmá hitu Včelka Mája. Kdy Větrovcovi předal taktovku a orchestr Ladislav Štaidl?

Alena Hájková, Pavel Větrovec

Každému vystoupení předcházela zkouška. "Prostě se hned „jelo“. Nebyl důvod k nějakému dlouhému zkoušení, debatám." vypráví Pavel Větrovec, , který na Státní konzervatoři působil jako profesor více jak dvacet let.

Pavel Větrovec 70…

Dlouholetý dirigent orchestru Karla Gotta a emeritní profesor Pražské konzervatoře Pavel Větrovec oslaví 70.narozeniny v pražském divadle U Hasičů v neděli 3.11.2019. Gratulovat mu přijde celá špička české pop music i hudby vážné. Moderace Petr Salava.  Předprodej vstupenek v pokladně Divadla U Hasičů  – viz zde .

Co vše s Karlem prožili, na co nejraději pianista vzpomíná se dozvíte v rozhovoru, který jubilant poskytl pro VIP osobnosti TV.

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna