OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pavel Větrovec: Ke Gottovi to byla dlouhá cesta

19. července 2019

Pianista Pavel Větrovec

Pianista, aranžér, skladatel profesor Pavel Větrovec dodnes spolupracuje s Karlem Gottem. Pojí je nejen muzika, ale také letošní jubileum, ve kterém 14. července zpěvák oslavil 80. narozeniny, kapelník 20. července narozeniny 70. Jako roli v jeho kariéře sehrála Včelka Mája, jak vzpomíná na spolupráci s Mistrem či jak probíhali zkoušky před koncertem se dozvíte v rozhovoru pro VIP osobnosti TV.

"Cesta je Karlovi byla dlouhá. V Ústí nad Labem jsem náhodně doprovázel Jiřího Suchého na klavír. Pozval mě pak do Semaforu. Nějakými cestami osudu jsem přišel do kontaktu s Karlem Svobodou, který v té době natáčel seriál Biene Maja". Velmi zajímavý sled událostí předcházel spolupráci s Gottem. Kdo stál za aranžmá hitu Včelka Mája. Kdy Větrovcovi předal taktovku a orchestr Ladislav Štaidl?

Alena Hájková, Pavel Větrovec

Každému vystoupení předcházela zkouška. "Prostě se hned „jelo“. Nebyl důvod k nějakému dlouhému zkoušení, debatám." vypráví Pavel Větrovec, , který na Státní konzervatoři působil jako profesor více jak dvacet let.

Pavel Větrovec 70…

Dlouholetý dirigent orchestru Karla Gotta a emeritní profesor Pražské konzervatoře Pavel Větrovec oslaví 70.narozeniny v pražském divadle U Hasičů v neděli 3.11.2019. Gratulovat mu přijde celá špička české pop music i hudby vážné. Moderace Petr Salava.  Předprodej vstupenek v pokladně Divadla U Hasičů  – viz zde .

Co vše s Karlem prožili, na co nejraději pianista vzpomíná se dozvíte v rozhovoru, který jubilant poskytl pro VIP osobnosti TV.

Doporučujeme