OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pavel Vítek. Hrad Karlštejn je mi souzen

26. června 2017/Společenské události

Zpěvák, který se po deseti letech fenomenálně vrátil na scénu sklízí jeden úspěch za druhým. V sobotu složil k narozeninám kamarádce Heleně Vondráčkové přímo na Karlštejně, kde žije, hold. Účinkuje v úspěšném muzikálu Ples upíru či Mama Mia. Proč se právě tento hrad stal pro Pavla Vítka osudovým, se dozvíte v rozhovoru, který poskytl pro VIPosobnosti.cz

 

 Foto: Pavel Vítek v inscenaci Noc na Karlštejně

S hradem Karlštejn je již 22 let spjat zpěvák Pavel Vítek. „Miluju atmosféru, energii hradu, ale také okolní přírodu. Jsem zde šťastný“, vyznává se s obdivem k památce císaře Karla IV., pro VIPosobnosti.cz, zpěvák.

Ten tady žije ve spokojeném manželství s Janisem Sidovským. „Vloni přišel Janis s nápadem obnovit nádhernou inscenaci Noc na Karlštejně, a tak se tento příběh, obohacen o hudbu a písně Karla Svobody, vrátil po 45 letech na nádvoří hradu“, dodává. Již loni bylo představení beznadějně vyprodané, proto se organizátoři rozhodli hrát ho i letos, a to již od 30. června do 12. srpna. Pavel Vítek tady zpívá nezapomenutelnou kultovní píseň „Do věží“. „Zpívám ji tady právě jako Král cyperský.

Jinak jsem tento song velmi rád tuto sobotu věnoval jako dárek své kamarádce, Heleně Vondráčkové k jejím narozeninám“, říká zpěvák, který si na nádvoří karlštejnského hradu s oslavenkyní zazpíval také duet z muzikálu Mama Mia, ve kterém spolu oba umělci účinkují.

Foto: Narozeninový koncert Heleny Vondráčková a Pavel Vítek

Velkou poctou bylo, že píseň Do věží věnoval Pavlu Vítkovi jako dárek právě Karel Svoboda, který napsal hudbu k celovečernímu filmu Noc na Karlštejně. „Byl jsem první, kdo směl tuto nádhernou píseň nazpívat po Waldemaru Matuškovi. Natrvalo jsem ji zařadil do svého repertoáru a neexistuje koncert, kde bych ji nezazpíval“, vysekl poklonu hitmakerovi zpěvák.

Hrad Karlštejn v sobě skrývá obrovskou pozitivní energii, a tak si zpěváka přitáhl jako magnet. Před pár lety se právě tady, na historickém nádvoří hradu, opět vrátil ke koncertování. Pro Pavla Vítka je tak hrad Karlštejn opravdu osudovým.

Autor: Alena Hájková

Foto: Fr. Jirásek, Bedřich Kubálek