OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pavel Zedníček: Zachraňovat dva mladé kluky bylo velmi emotivní

Autor: Alka Hájková, VIPosobnosti.eu

Seriál Sanitka II nabírá na obrátkách. Kromě vztahů, herci řeší autentické situace, se kterými se záchranáři potýkají denně. V tomto díle Pavel Zedníček, aliaz Fanda zachraňoval dva kluky, kteří ukradli z hlouposti motorku. Jednomu z nich se tato klukovina stala osudnou. Druhý kluk, Jakub Hájek, přežil.Byli jsme při natáčení další série, kde jsme se setkali s Pavlem Zedníčkem aliasSanitka ve mne zanechává emoce Fandou Beznoskou, který přijíždí k nehodě jako řidič sanitky. Tentokrát k bouračce dvou kluků na motorce. Spolu s lékařem, kterého ztvárňuje Michal Dlouhý, vyskakuje z vozu snaží se pomoc, ale již marně. 

Jakub Hájek

Vy často hrajete ve filmech a seriálech saniťáky. Líbí se vám tyto role?

Je pravda, že často hraju šoféry, ať už to bylo v Básnících, seriálu Sanitka, tehdy s režisérem Jiřím Adamcem, nebo teď v Sanitce II. pod taktovkou Filipa Renče. Je to hezká práce.

V čem se podle vás dají tyto dvě série jednoho seriálu srovnat?

Mně se točí obě moc dobře. První série byla připravovaná úplně v jiné době. Je to už 27 let. Hodně se změnilo. Tehdy jsme neměli tolik technických vymožeností jako dnes. Vzpomínám si, že tehdejší kameraman měl k dispozici jen jednu kameru, se kterou natáčel vše ze všech možných i nemožných úhlů. Dnes tady má Filip Renč k dispozici mnoho kamer, ohromnou techniku, supermoderní záchranné vozy. Celkově bych řekl, že nová Sanitka l je akčnější, dynamičtější, což je samozřejmě dáno dobou.


Jakub Hájek

A co zůstalo stejné? Úrazy, úmrtí, netečnost ale i pomoc lidí. 
Dnes jste natáčeli scénu, kdy jeden mladý hoch přijde o život, druhý přežije s těžkým zraněním. Prožíval jste to emotivněji?

Určitě, protože šlo o mladé kluky, ale na druhou stranu jsem si říkal: Zaplaťpámbů za to, že to bylo ´jen tak´ a kluci za chvíli vstali a šli se bez jediného šrámu do maskérny odlíčit.Zůstala s vámi ta stará dobrá parta, nebo je vše už jinak?

Z té naší staré party nám umřel už v první sérii Sanitky I Barťák (Jiří Bartoška) na nevyléčitelnou nemoc krve. Bylo to natočeno velmi dojemně. Setkávám se tu ale s dalšími herci, kteří se mnou v minulé sérii hráli, jako například Petr Kostka, Svatopluk Skopal, Zlata Adamovská nebo Jarda Hanzlík.

Z nových herců se představí například Michal Dlouhý, Marek Vašut nebo Dáša Havlová-Veškrnová. 

Jak se vám s nimi hraje?

To jsou všechno letitý kolegové, skvěle. Jsme všichni dobrá parta.

 

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna