OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pavel Zedníček: Zachraňovat dva mladé kluky bylo velmi emotivní

 VIPosobnosti.cz/Rozhovory

Jakob Hájek/Foto: Česká televize

Seriál Sanitka II nabírá na obrátkách. Kromě vztahů, herci řeší autentické situace, se kterými se záchranáři potýkají denně. V tomto díle Pavel Zedníček, aliaz Fanda zachraňoval dva kluky, kteří ukradli z hlouposti motorku. Jednomu z nich se tato klukovina stala osudnou. Druhý kluk, Jakub Hájek, přežil.

Byli jsme při natáčení další série, kde jsme se setkali s Pavlem Zedníčkem aliasSanitka ve mne zanechává emoce Fandou Beznoskou, který přijíždí k nehodě jako řidič sanitky. Tentokrát k bouračce dvou kluků na motorce. Spolu s lékařem, kterého ztvárňuje Michal Dlouhý, vyskakuje z vozu snaží se pomoc, ale již marně. 


Vy často hrajete ve filmech a seriálech saniťáky. Líbí se vám tyto role?

Je pravda, že často hraju šoféry, ať už to bylo v Básnících, seriálu Sanitka, tehdy s režisérem Jiřím Adamcem, nebo teď v Sanitce II. pod taktovkou Filipa Renče. Je to hezká práce.

V čem se podle vás dají tyto dvě série jednoho seriálu srovnat?

Mně se točí obě moc dobře. První série byla připravovaná úplně v jiné době. Je to už 27 let. Hodně se změnilo. Tehdy jsme neměli tolik technických vymožeností jako dnes. Vzpomínám si, že tehdejší kameraman měl k dispozici jen jednu kameru, se kterou natáčel vše ze všech možných i nemožných úhlů. Dnes tady má Filip Renč k dispozici mnoho kamer, ohromnou techniku, supermoderní záchranné vozy. Celkově bych řekl, že nová Sanitka l je akčnější, dynamičtější, což je samozřejmě dáno dobou.

A co zůstalo stejné?

Úrazy, úmrtí, netečnost ale i pomoc lidí. 

Dnes jste natáčeli scénu, kdy jeden mladý hoch přijde o život, druhý přežije s těžkým zraněním. Prožíval jste to emotivněji?

Určitě, protože šlo o mladé kluky, ale na druhou stranu jsem si říkal: Zaplaťpámbů za to, že to bylo ´jen tak´ a kluci za chvíli vstali a šli se bez jediného šrámu do maskérny odlíčit.

Zůstala s vámi ta stará dobrá parta, nebo je vše už jinak?

Z té naší staré party nám umřel už v první sérii Sanitky I Barťák (Jiří Bartoška) na nevyléčitelnou nemoc krve. Bylo to natočeno velmi dojemně. Setkávám se tu ale s dalšími herci, kteří se mnou v minulé sérii hráli, jako například Petr Kostka, Svatopluk Skopal, Zlata Adamovská nebo Jarda Hanzlík.

Z nových herců se představí například Michal Dlouhý, Marek Vašut nebo Dáša Havlová-Veškrnová.  Jak se vám s nimi hraje?

To jsou všechno letitý kolegové, skvěle. Jsme všichni dobrá parta.

Autor: Alena Hájková

Doporučujeme