OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Petr Svoboda ve vzpomínkách na tatínka i Ladislava Štaidla

31. ledna 2020/VIPosobnosti.cz

Petr a Karel Svoboda

Petr Svoboda s otcem Karlem/Foto:archiv Petr Svoboda

V sobotu večer odvysílala Česká televize dokument o našem největším hitmakerovi, Karlu Svobodovi, který natočil jeho syn Petr. V ten samý den v noci na neděli skonal Ladislav Štaidl. Jak na oba velikány Petr Svoboda vzpomíná?

Filmový dokument o českém hudebním géniovi a především svém tátovi velmi citlivě natočil jeho syn Petr. Zveřejnil v něm nejen oficiální archivy, ale i ty, které zůstávaly dodnes veřejnosti skryté. Součástí dokumentu jsou i unikátní záběry z domácího videa, který poodkrývá pracovní život i soukromý život skladatele, milujícího manžela i otce dvou dětí. Mezi hosty, kteří společně s Petrem Svobodou vzpomínají na hitmakera je samozřejmě Karel Gott či Theodor Pištěk.

Svoboda Gott

Karel Svoboda a Karel Gott/Foto:Fr. Jirásek

Emotivní dokument odvysílala Česká televize ve večerním čase a podle mediaguru.cz  k obrazovkám přilákal neuvěřitelných 1, 169 mil. diváků.  Ze sledovanosti měl radost i Petr Svoboda: "Dokument napsal sám život a taková sledovanost je dána díky velké oblíbenosti i profesionalitě mého tatínka. Na tátu vzpomínám často, moc mi chybí, jsem rád že mám jeho hudbu která mi může dělat společnost ve chvílích radosti i smutku. Táta byl úžasný a lidský člověk. Dokumentem jsem mu chtěl jednak složit poklonu a také se podělit o to jak si ho pamatuji.", sdělil pro VIPosobnosti.cz syn Petr, který měl ze zájmu o jeho dokument velkou radost. 

Krásnou vzpomínku i vysokou sledovanost Petrovi Svobodovi ale bohužel záhy zkazila smutná událost, skon Ladislava Štaidla. "Štaidlovi byli pro mě náhradní rodinou. Měli jsme společný plot a s jejich dětmi jsem já i sestra vyrůstali společně. Dnes jsme si pustil mojí oblíbenou Kávu si osladím...", doplnil své vzpomínání Petr Svoboda. Dodejme, že obě rodiny byly velmi společenské, a tak u nich nebyla nouze o zajímavé hosty, jakými byl například herec Jiří Sovák, Miroslav Horníček, Theodor Pištěk, Karel Gott, ale také Ivanka Trump, za svobodna Zelníčková, přítelkyně bratra a textaře Jiřího Štaidla.

Autor: Alena Hájková

Doporučujeme