OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Po roce je tady opět s námi! Karel Gott ve vánočním duetu

VIPosobnosti.cz/Kultura

Vánoce ve zlaté Praze

Richard Krajčo, který složil pro Karla Gotta a jeho dceru Charlottu hit Srdce nehasnou po roce zvěřejňuje duet, který s Mistrem nazpíval již před dvěma lety. Emotovní píseň je doplněna videoklipem, ve kterém hrají známé tváře a dokreslují tak společně s hlasy zpěváků tu pravou vánoční atmosféru.

Karel Gott byl především spojen s Vánoci. Jako jediný zpěvák v Lucerně a později v dalších halách zpíval i několik večerů před Štědrým dnes před zaplněnými sály. Nazpíval snad nejúspěšnější LP Vánoce ve zlaté Praze, která obsahuje sakrální vyšla v roce 1969 a byla nahrána v Týnském chrámu ve spolupráci s madrigalisty. Více se o Vánocích s Karlem Gottem dočtete v knize Tanec mezi Mistry.

Podle slov Richarda Krajča zpěvák chtěl, aby tu byl s námi opět i o Vánocích. Skladatel a zpěvák mu toto přání splnil, a tak se společně s námi zaposlouchejte do nového písně, ve které zní i Gottův hlas.

Hrají: Iva Janžurová, Dana Batulková, Lucie Štěpánková, Jasmína Doubová, Berenika Krajčová, Alois Švehlík, Pavel Rímský, Richard Tristan Krajčo a „Kryštof“.

Autor: Jan Čížek

Foto: Supraphon.cz

Doporučujeme