OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Podle Václava Klause byl Prymula od začátku nedůvěryhodnou osobou

23. října 2020/VIPosobnosti.cz/Společnost

Václav Klaus

Prezident Václav Klaus/Foto: IVK

Výměna ministrů během koronavirové pandemie nepřinesla nic dobrého. Naopak. Plukovník Roman Prymula, který nahradil Adama Vojtěcha se od začátku neuměl vyjadřovat v médiích, pohybovat v politickém světě. Svým výrokem o uzavření hranic na dva roky  naštval a vyděsil na jaře celý národ a dále přispíval ke špatné psychice a chaosu, který vládne nad ministrovými pokyny. A to ve chvíli, kdy národ potřebuje uklidnit, podpořit či slyšet pozitivní prognózy.

Svoje neobratné působení v této funkci potvrdil i středeční noční návštěvou restaurace společně s Jaroslavem Faltýnkem bez roušky, což vedlo premiéra Babiše k jeho odvolání. Chování ministra zdravotnictví je pro lidi neakceptovatelné, považují jej za ztrátu důvěry. Také nahrálo opozici, která bude žádat odstoupení vlády premiéra Andreje Babiše. Kvůli této kauze bude premiér v 16 hodin jednat s prezidentem Zemanem na Hradě. Během tiskové konference Prymula nakonec jasně oznámil, že rezignovat nehodlá. Tím tak celou situaci Babišovi stížil, neboť prezident Zeman za Prymulou nejen stojí, ale je v den státního svátku jedním z oceněných.

Čtěte také:  Bém ocenil Gotta, Hřib si rýpnul. A Václav Klaus?

Celé dění samozřejmě sleduje i prezident Václav Klaus, který se vyjádřil ke skandálu ministra Prymuly následovně: "Čtyřtýdenní ministr zdravotnictví Roman Prymula byl od počátku nedůvěryhodnou osobou a nikdy se ministrem stát neměl. Pochybnosti, které mnozí z nás měli od počátku, byly posíleny autoritářským jednáním, které stačil v této funkci za jeden měsíc předvést. Strašil nás, ale z jeho chování je vidět, že svým slovům sám nevěřil. Zdiskreditoval nejen sebe, ale i všechna opatření, která prosadil.

Doufám, že předseda vlády do této funkce vybere věrohodného a racionálního člověka, který opustí destruktivní politiku plošných restrikcí, zastrašování a rozvratu naší ekonomiky a společnosti." uvedl prezident Václav Klaus na stránkách www.institutvk.cz.

red/VIPosobnosti.cz

Spolupráce

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu   

VIP TV