OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pokud chcete vystoupit ze své komfortní zóny, je zapotřebí...

VIPosobnosti.cz/Relax

Foto: Pixabay.com

Každý z nás má někdy potřebu změny. Vystoupit ale ze své komfortní zóny může být nejen složité. Co vše je zapotřebí?

Komfortní zóna nás nás může jak chránit, tak uzavírat. Pokud chceme mít "své jistoty", pak nám výstup z ní nevyhovuje, protože jsme v takovém psychickém stavu, ve kterém nepociťujeme ani stres, ani obavy či úzkost. 

Naopak tyto pocity v nás může vyvolat vystoupení z ní, tedy získávání nových vjemů, pocitů a zážitků, o kterých nevíme, jak si s nimi poradit. Můžeme cítit zranitelnost, nejistoty, které nám způsobují stres, a tak cítíme potřebu se vrátit do "svých jistot". Těžko se nám pak ale mění vzroce myšlení, které jsme přijaly jako svoji úspěšnou strategii.

Pokud se ale budeme chtít přeci jenom něco změnit, je zapotřebí začít s málem. Dávat si menší úkoly, delší časová období a najít si to, o čem jsme přesvědčeni, že je nám to příjemné a neucícíme pocity strachu. Je důležité sama sebe přesvědčit, že je to, co chceme nového pro nás dobré, příjemné. Tím se takéosvobodíme od zažitých vzorců

Do své komfortní zóny se můžeme zase kdykoliv vrátit  načerpat energii, přemýšlení o nových strategiích, hodnotách. Stejně tak, jako se rádi vracíme domů, svého známeho prostředí, které nás chrání před okolním světem. Důležité ale je se při jakýchkoliv změnách cítit přirozeně, netlačit na pilu u sebe, ani okolí.

Autor: Jan Čížek

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV